4. kolo DTPS 2020 – Stupava

PROPOZÍCIE SÚŤAŽE

Organizátor a usporiadateľ:
Cyklistická Detská Tour, Sportinstitut s.r.o., Slovenský zväz cyklistiky, Občianske združenie Maratón, TROPHY AGENCY s.r.o.

Dátum konania súťaže
30.augusta 2020 /nedeľa/

Presné miesto štartu a cieľa
Stupava, Penzión INTENZÍVA, Nová ulica
GPS súradnice: N48.27872° E17.04887° / N48°16.723′ E17°2.932′

Trate
Dĺžka a náročnosť trate podľa kategórií a súťažného poriadku Detskej Tour.
Súťaž bude prebiehať na trávnatých a spevnených cestách parku.   

Čas štartu
Kategória Baby štart 12h hod. ostatné kategórie následne až po rodičov.
Štartuje sa netradične neskôr a to z dôvodu doobedňajšieho behu v stredisku!

Miesto a čas prezentácie
Priestory štartu Stupava, Penzión INTENZÍVA, Nová ulica

29.augusta 17.00h – 18.30h
30.augusta 09.30h – 11.30h     

Prihlásenie
Cez online prihlasovací systém, ktorý nájdete na http://4kolo-detskatour-petrasagana.mtbiker.sk/

Prihlásiť sa na súťaž je možné aj v deň konania podujatia na prezentácií, nutné je však prísť s dostatočným predstihom.

DTPS štartuje s čipmi a s nevratnými štartovnými číslami, ktoré budú na prezentácií vydávané vzostupne bez ohľadu na kategórie. Radenie do štartovacieho koridoru sa postupuje podľa štartových čísiel ( rozhoduje čas fyzickej prezentácie, nie výkonnosť ani online prihlásenie) a to vo všetkých kategóriách okrem nesúťažnej kategórie Baby. V kategórií Baby budeme radiť deti podľa vlastného posúdenia rodičov (skúsenejšie deti dopredu) prípadne rozhodnutia rozhodcov. Prednostné radenie na štart podľa súťažného poriadku www.detskatour.sk

Na prezentácií nie je možné vyzdvihnúť štartové číslo pre iných pretekárov (len zákonný zástupca). V prípade, že štartové čísla vyberá tréner jedného klubu musí sa preukázať oprávnený licenciami SZC (nutnosť preukázania sa rovnakým klubom) prípadne kartičkami poistenca štartujúcich.

Online prihlásenie nemá priamy súvis s prideleným štartovým číslom. Žiadame však účastníkov, aby využívali online prihlasovací formulár, aby tak urýchlili tak samotnú prezentáciu v mieste konania súťaže.  Pokiaľ nasadený cyklista z priebežného poradia nie je online prihlásený na štart nebude postavený prednostne.

 

Kategórie

Baby   2016 a viac
Mikro   2014– 2015
Mili   2012– 2013
Mini   2010– 2011
Mladší Žiaci-čky   2008– 2009
Starší Žiaci-čky   2006– 2007

Každá kategória je súťažou chlapcov a dievčat. Vyhlasovaná je každá kategória zvlášť. Vyhlasovať a oceňovať budeme 3 najlepších vo všetkých súťažných kategóriách v celkovom poradí súťaže 2018.

Program
Počas celého podujatia bude pripravený pre účastníkov aj kultúrny program, ktorý zabezpečuje organizátor a spoluorganizátor podujatia ako nafukovacie atrakcie, Strider zónu, animátori, divadlo, program partnerov, súťaže atď.

Štartovné
0 €   kategória baby
2 €   kategória mikro až starší žiaci, rodičia

Ceny
Každý účastník obdrží  plagát Petra Sagana, minerálnu vodu Budiš, tyčinku Bombus, Cyklostar, Nika Termix, a iné produkty partnerov.

Kategória Baby je nesúťažná, ceny obdržia všetci účastníci

Kategória mikro až rodičia prví traja v každej kategórií plaketa a medaile Petra Sagana, ceny od partnerov.

Bodovanie DTPS pre rok 2020. V každom kole série boduje prvých 15 pretekárov. Pretekár na prvom mieste vždy získava 20 bodov, ďalej zostupne druhý v poradí 14, tretí 13 až po pätnásteho pretekára v poradí, ktorý získa 1 bod. V prípade, že v kategórií štartuje 35 a viac súťažiacich tak boduje prvých 25 pretekárov. Pretekár na prvom mieste vždy získava 30 bodov, ďalej zostupne druhý v poradí 24, tretí 23  až po dvadsiateho piateho pretekára v poradí, ktorý získa 1 bod. V prípade, že v kategórií štartuje 50 a viac súťažiacich tak boduje prvých 35 pretekárov. Pretekár na prvom mieste vždy získava 40 bodov, ďalej zostupne druhý v poradí 34, tretí 33 až po tridsiateho piateho pretekára v poradí, ktorý získa 1 bod.  Pre rok 2020 získava bonusový 1 bod každý cyklista, ktorý príde do cieľa a to aj v prípade straty 1, či viacerých kôl na víťaza.  Do konečného bodovania sa započítavajú 4 najlepšie výsledky (pri účasti na všetkých kolách DTPS sa nezapočítavajú kolá, kde účastník získal najmenej respektíve žiadne body). Pri rovnosti bodov rozhoduje v záverečnom poradí : a/ lepší počet vyšších umiestnení b/ nižší vek pretekára.

 

Trate Detskej tour
Trate pre DTPS pre rok 2020 sú doporučené nasledovne pre dané kategórie : a/ Baby, rovina, doporučená dĺžka trate / čas : 1 – 2 minúty b/ Mikro, terén + rovina, doporučená dĺžka trate / čas : 5 – 10 minút c/ Mili, terén + rovina, doporučená dĺžka trate / čas : 10 – 15minút d/ Mini, technický terén, doporučená dĺžka trate / čas : 15 – 20 minút e/ Mladší žiaci, technický terén, doporučená dĺžka trate / čas : 20 – 25 minút f/ Starší žiaci, technický terén, doporučená dĺžka trate / čas : 25 – 35 minút.

Podmienky účasti
Pretekári v týchto kategóriách môžu štartovať len s písomným súhlasom zákonného zástupcu, ktorí bude na svojho zverenca dohliadať počas konania celého podujatia.
Pre kategórie “Baby” je dovolené používať aj odrážadlá, trojkolky alebo kolobežky. Pre ostatné kategórie sa doporučuje horský bicykel, ale zároveň sa zakazujú cyklokrosové bicykle. Cyklistická prilba je povinná.

 

Súťaž rodinných príslušníkov:
Súťaže sa môžu zúčastniť aj rodinný príslušníci účastníkov pokiaľ majú aspoň 25 rokov a viac a majú príbuzenský vzťah s účastníkom detských kategórií DTPS. Trať a počet okruh ako mladší resp. starší žiaci. Štartovné 2 €.

Súčasťou podujatia je aj Stupava Trophy, ktorá sa koná 29.-30.8. 2020.

V sobotu 29.8. sa konajú MTB preteky na 4 tratiach: 25km, 42km, 76km a 105km.

V nedeľu ráno sa pokračuje behmi 8km a 17km, s možnosťou aj do sobotnej kombinácie s MTB. Viac info na http://www.stupavskymaraton.sk/

 

Ubytovanie
Interparkhotel  http://www.intersportpark.sk/ubytovanie/
Hotel Eminent v meste Stupava (asi 2km) https://www.hotel-eminent.sk/sk/uvod

Iné

  • Z dôvodu stále pretrvávajúcej svetovej pandémie ochorenia COVID-19 sú všetci účastníci dodržiavať všetky hygienické a bezpečnostné predpisy podľa nariadení Vlády SR. V záujme dodržiavania všetkých vyššie opísaných bezpečnostných opatrení môže pri vstupe do areálu prevádzkovateľ pristúpiť ku kontrole účastníka – jeho ochranných prostriedkov a k meraniu jeho telesnej teploty. Registračné a kontaktné miesta sú upravené tak, aby prichádzalo k minimálnemu kontaktu medzi účastníkmi a so zamestnancami areálu. Do kancelárie pretekov je povolený vstup iba s ochranným prostriedkom horných dýchacích ciest. Dodržuje sa bezpečnostná vzdialenosť 2 metre.
  • Počty štartujúcich budú v prípade obmedzení regulované na požadované počty, podľa dátumu prihlásenia
  • Detská tour sa uskutoční za každého počasia – za extrémneho počasia si organizátor vyhradzuje právo na zmenu prípadne zrušenie súťaže. Sledujte informácie na detskatour.sk
  • Každý účastník štartuje na vlastnú zodpovednosť
  • Deťom odporúčame lekársku prehliadku
  • Poriadateľ neručí za škody na zdraví a majetku, ktoré vzniknú účastníkom v súvislosti so súťažou, podujatie je však poistené.
  • Pre súťaž je povolený horský bicykel v dobrom technickom stave (kategória baby aj odrážadlá, trojkolky)
  • Súťaž sa riadi týmito pravidlami prípadne ak nie je vyššie uvedené, tak súťažným poriadkom Detskej tour viď https://detskatour.sk/sutazny-poriadok/
  • Počas oficiálneho tréningu v čase od 9.00h do 11.45h je možné pohybovať sa na trati len cyklistom so štartovým číslom. Prosíme rodičov a divákov, aby sa pohybovali mimo vyznačenej trate. V čase od 10h do 11.30h budú dobiehať bežci a tak nebude možné cyklistom trénovať v cieľovej časti trate.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.Top