Zaujíma nás Váš názor. Prosím napíšte hodnotenie na toto kolo. Chceme sa neustále zlepšovať. Vopred ďakujeme za zaslanie názoru.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Žilina 5. Jún 2021
Average rating:  
 11 reviews
 by Lukáš

Zúčastnilil sme sa s dcérou 1. krát, ja už pár skúseností s pretekaním medzi mužmi mám a preto hodnotenie organizácie považujem na vysokej úrovni a ak by som hľadal nedostatky tak len veľmi ťažko by som ich nachádzal. Jeden ale predsa len mám, ktorý nám s manželkou najviac prekážal a to NEDODRŽIAVANIE PROTIPANDEMICKÝCH OPATRENÍ. Platí povinné nosenie rúška v interiéri a na hromadných podujatiach aj v exteriéri. Ak ho malo 1% tak to bolo veľa. Rovnako tak test, ktorý sme v piatok absolvovali nikoho nezaujímal.
Trošku mi chýba kategória pre deti vo veku 3-4 rokov jazdiacich na 14" a 16" kolesách bez prevodov napr. s dĺžkou trate zodpovedajúcej jednému malému okruhu. Tieto bicykle majú zvyčajne rovnaký prevod takže znevýhodnenie by bolo minimálne v porovnaní sterajšou kategóriou Mikro kde sú už deti aj s bicyklami, ktoré majú prevody.

Sme radi, že aj nováčikom sa na Detskej tour páči.Na bráne sme mali ľudí, ktorí púštali len ľudí s covid testami a dávali účastnícke pásky. Naozaj neviem ako sa Vám podarilo dostať do areálu bez kontroly.Dodržiavanie opatrení, to je téma na dlhšiu debatu. Moderátorka však vyzývala na nosenie rúšok v priestoroch štartu. Dúfame, že čoskoro všetky obmedzenia budú už minulosťou organizátori nebudú musieť dohliadať na dodržiavanie opatrení všetkých účastníkov hromadných akcií..

 by Janči Šulek

nádherná akcia, nádherná trať, super počasie, pohodová atmosféra, veľmi sme si to užili, perfektné parkovanie, deti podávali fakt hodnotné výkony 💪❤️👍, vidíme sa v Šamoríne

sme radi, že pokračujete na Tour s nami do Šamorína.

 by Natalia B

Zilina ako po minule roky, velmi dobra organizacia: preberanie cisiel, parkovanie, areal ...
Plus je uprava velkeho okruhu, pridanie technickejsej pasaze v prvej polke trate, uroven uz bola podobna ako jazdia mini na SP. Aj ked mozno pre provorocakov chlapcov v Mili kategorii to bolo az moc, ale vzhladom na pocet startujucich to je asi komplikovanejsie.
Radenie v prvom kole podla vysledkov z predchadzajuceho rocnika bol vynikajuci napad, snad zostane aj po dalsie roky.
Zlepsit by sa mohlo vyhlasovanie zaciatku radenia na start, napr. hlasatel 5min pred radenim, akonahle dostane pokyn od usporiadatelov by mohol zahlasit: za 5min sa zacina radenie na start tej a tej kategorie (megafon co ma usporiadatel pri radeni je nedostacujuci aby obsiahol velku plochu okolo). Zbytocne sa tam dlho potom caka, resp niekto aj nestihne, hlavne co su prvy krat na tour. Teraz to bolo komplikovanejsie vzhladom na odovzdavanie cien po dojazde, ale snad buduce kola.
Celkovo bolo 1.kolo velmi vydarene, dakujeme za organizaciu a tesime sa na dalsie kola.

Ďakujeme.Podnet na začiatok vyvolávanie je ok, vždy náš štartér ohlási 5 minút do radenia, aby deti nečakali. Vyhlasovanie výsledkov nabudúce už pravdepodobne spoločné.

 by Michal Tkáč

Za mňa jediná kritika smeruje k nebezpečnému dojazdu baby kategórie. Už samotný dojazd z kopca v kombinácii s dosť vysokým retardérom na cieľovej čiare bol pre deti nebezpečný. Na cieľovej čiare sa navyše rozložil kameraman so statívom (iba pri preteku dievčat) a ubral tak z priechodnosti trate odhadom 20%. Organizátori s medailami stáli 3m za cieľom. Deťom na štarte pritom bolo povedané, aby brzdil až v cieli, kde na to bude dosť miesta....
Z chlapcov padla hádam celá prvá trojka. U dievčat malo dievčatko asi na 4. mieste dosť nepriemny pád na hlavu, nakoľko sa mu prilba pri páde uvoľnila. Sú to také detaily, ktoré si človek uvedomí možno až počas pretekov, ale treba sa z toho poučiť.

Ešte by som mal taký nápad, ako sa minule na FB riešilo nasadzovanie detí na štart. Podľa mňa by bolo celkom zaujímavé, ak by sa vytvorilo 16. nasadzované miesto, kde by dostal šancu vždy 1. skokan z predchádzajúceho kola. Podľa mňa by to pekne zatraktívnilo súťaž skokana aj boje za prvou 15kou.

Ďakujeme za Váš postreh. Nebol som v cieli pri Baby kategóriách, ale samozrejme bezpečnoť je najdôležitejšia. V Žiline nie je dojazdový priestor dostatočne široký, verím, že v ďaľších kolách kolízne situácie nenastanú. Nasadený skokan ako 16ty na štarte je zaujimavý nápad. Radi sa inšpirujeme aj od Vás a pokiaľ to je prínosom spolu zlepšujeme našu súťaž. Už od Šamorína bude Skokan nasadený tiež!

 by Miroslav Vigaš

Navrhujem Vám obmedziť veľkosť kolies bicyklov v kategóriách, lebo zoberte si, že môj syn mal 20tkové kolesá (väčšie kolesá by znamenali pre neho väčší rám na ktorý by nedočiahol), avšak detičiek v jeho kategórii (MILI) mala kolesá väčšie, t.j. 26tkové a dokonca niektorí mali aj dospelácke 27,5 a našiel by sa aj 29tkový. S takýmito pretekármi sa dá ťažko porovnávať. Ďakujem za vysvetlenie.

Dobrý deň.V jednej veci s Vami plne súhlasím. Rodičia v snahe mať čo najrýchlejší bicykel kupujú extra veľký 29" bicykel. Videl som, že už aj 8 ročné dieti majú 29ky?! Zabúdajú však, že technicky deti na takýchto veľkých bicykloch nenapredujú. Ale aj tak je to v prvom rade o "nohách". Môj zvererenec má 13 rokov, je viacásobný Majster Slovenska v MTB a pokiaľ by sme mu tento rok nezadovážili 29 kolesa bicykel, jazdil bez problémov 26tky tak ako ešte minulý rok. Súťaž samozrejme obmedziť kolesami nemôžeme, diskriminovali by sme vylúčením deti, len preto,že majú väčšie kolesá?! Je to skôr o osvete rodičov. Dnes už je (bohužiaľ) problém zohnať väčší detský bicykel na 26kách, výrobcovia udávajú smer 🙁

 by Lubos

Tradicne highlight detskej tour kazdy rok, najlepsia trat a najlepsi priestor pre taku hromadu deti, rozumne obcerstvenie, ... Tazko uz daco vylepsovat, snad len mozno keby sa nejak podarilo vymyslet kose na triedeny odpad, nech nezatazujeme tolko prirodu odpadom z toho obcerstvenia.

Ďakujeme.Smetné nádoby na takéto veľké podujatie naozaj nestíhajú, ale už dnes je všetko v Lesoparku čisté. Zvažujeme aj my byť čo najviac EKO a pripravujeme pre budúcnosť aj naše ekologické poháriky na kávu.

 by Tomáš Krutý

Organizácia super ako vždy a zmenu trate hodnotím na výbornú. Ak bude Žilina vo vašom kalendári aj do budúcna, tak trať postaviť po novom aj ďalší rok.

Ďakujeme, trať bola o jeden kopček náročnejšia, ale cyklisti sa s ňou super "popasovali".

 by Peter

Akcia fajn, super pocasue, ale, velmi velmi divne radenie deti, malo byt nasadenych prvych 10 ale v niektorych kategoriach ich bolo "posunutych" mimo poradia min 20, naco si davate pravidla ked sa nedrziavaju od prveho kola.....

Radenie na štart bolo fair play. A to na 100%, za tým si stojím.Zmýliť Vás mohlo štartové číslo. My sme na prezentácií vydávali štartové čísla v piatok od 100, keď však dievčatá objavili aj krabicu štartových čísiel 1-99, tak pri čísle 200 začali vydávať čísla od 1. Pre nás pri vyvolávaní to znamenalo najskôr nasadení cyklisti, potom čísla stovky, následne 1 až 100 a potom 200 a vyššie. Takto sa vyvolávalo istotne, dozeral som na to 🙂

 by Miroslav Novak

Vitam vsetky novinky na tohorocnej Tour. Aj to vyvolavanie na starte sa zlepsilo. Akurat navrhujem pridelovanie pozície na starte pre vsetkych podla aktuálneho postavenia v priebeznom poradí Tour. Nie len prvych 10. Je to pre rodicov neunosne chodit na pretek den vopred a registrovat deti uz v piatok. Hlavne tých vzdialenych. V Ziline som registroval v sobotu okolo 9hod co v kategorii kde bolo spolu 70 chlapcov znamenalo predposledny rad na starte...

Ohľadom nasadovania sme to už viac krát vysvetlovali. Rozumieme Vášmu argumentu o cestovaní, avšak všade na pretekoch ak sa nasadzuje tak len časť pretekárov. V praxi by to znamenalo, že nasadených cyklistov v kategórií Mini bude po 2. kolách 150 cyklistov a aj tak väčšina nepríde (niektorí chodia len na súťaž v mieste bydliska). A čo je pre nás organizátorov najdôležitejšie, ak budú všetci nasadení ako zabránime tomu, by neprišli všetci 9.55h vypísať tlačiva, prebrať číslo, štartovací balík a podobne. Časomiera nedokáže nahodiť za 30 minút do štartu všetkých na poslednú chvíľu zaregistrovaných.

 by Mac

Všetko super organizácia, miesto.... až na neférové jednanie nemenovaného otecka jednej pretekárky mini, ktorý v odľahlej časti trate išiel za svojou dcérou na bicykli po trati a blokoval pretekárku za nim pomalou jazdou ....

Ďakujeme za pochvalu.Áno nepáči sa nám, že rodičia chodia v trati za svojimi deťmi a tak ovplyvňujú preteky. Naši traťoví komisári bohužiaľ nedokážu pokryť celú trať.

Page 1 of 2:
«
 
 
1
2
 
»
 


Top