Zaujíma nás Váš názor. Prosím napíšte hodnotenie na toto kolo. Chceme sa neustále zlepšovať. Vopred ďakujeme za zaslanie názoru.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Súľov 25. september 2016
Average rating:  
 7 reviews
 by Martina

Velka vdaka za TOUR 2016, nielen ze deti si zapretekaju , ale spoznaju aj Slovensko . Ozaj klobuk dole pred organizaciou a zabezpecenim celych pretekov. Urcite radenie pre prvych 15 pretekarov prednostne by bolo super a aj planovane rozdelenie kategorie mili, mini chlapci. Tesime sa na TOUR 2017 a nove lokality a trate 🙂

Ďakujeme

 by Mato

Na zaciatok treba povedat , ze VDAKA za tuto Tour. Klobuk dolu pre Vami. Nie kazdemu sa da vyhoviet ohladom dlzky a narocnosti trate. Tato nebolo narocna profilom , ale dlhsia. Bolo to v pohode.Co vidime viaceri rodiacia ak problem ,je pocet pretekarov .Ten sa rapidne zvysuje z roka na rok a v 2016 to bolo na startoch doslova "huste" hlavne v kategoriach Mikro, Mili , Mini,ktore su najpocetnejsie a radenie pretekarov trva prilis dlho.Asi najidealnejsie riesenie , starty musia ist mino zavodnu drahu (je nepochopitelne , ze prave v Sulove to trvalo nekonecne...),ale Presov isiel v pohode. To uzko suvisi z poctom pretekarov v jednej kategorii (urcite by pomohlo rozdelenie po jednotlivych rocnikoch) .Verim , ze sa osvedcil pokus zo Sulova, radenie prvych 15 pretekarov podla celkoveho poradia a bude inmplementovany do rocnika 2017 (este by bolo dobre dat uzavierku prihlasovania aspon na -1 hodinu pred pretekom , aby rozhodcovia mali cas spracovat udaje vsetkych ucastnikov). Tema cipov, urcite ano , bolo niekolko tesnych dojazdov a urcite to ulahci pracu rozhodcom a posle na smetisko dejin zastarale rucne meranie . Ano su drahsie,ale ten komfort je nepomerne vyssie , ako ta cena. Ten cajik a banan na konci pretokov,to by malo byt samozrejmou sucastou kazdeho jedneho kola DTPS, usmev deti bol jasnou znamkou , ze to deti potesilo. Bolo by taktiez vhodne zvazit , ked su preteky ci na vychode ,alebo zapade Slovenska , ich poriadat vylucne v sobotu , je tazke po vyhlasovani vysledkov odist na druhu stranu republiky povedzeme o 17:30 a v pondelok rano budit deti rano do skoly. Na koniec ,taka Banska Stiavnica, Topolcianky, ci Klastor pod Znievom,aspon na pocutie vyzeraju ako lakava destinacia na nove miesto pretekov :). Drzim palce pri vybere novych dejisk pretekov a uz sa tesime na rok 2017.

Spracovali sme si štatistiku a zistili, že kategória Mili chlapci bola najpočetnejšou kategóriou. Preto zvažujeme túto kategóriu rozdeliť po jednom ročníku narodenia. Samozrejme aj v Mini či Mikro chlapci by to stálo za zváženie, ale kde zobrať ten zvyšný čas, aby akcia nekončila pri stmievaní? Aj prednostné radenie či iné vylepšenia budú témou našich stretnutí s rozhodcami. Stále máme ambíciu, aby sa podujatie zväčšovalo nielen kvantitou ale aj kvalitou. Áno sobota je výhodnejšia čo sa týka účasti detí. Na druhej strane organizátori chodia do práce a príprava, či prezentácia prebieha deň pred súťažou.

 by Jirka

Vybrat Sulov pro konání finále DTPS byla rozhodně výborná volba - neskutečně nádherné prostředí, skvěle navržená tratě (průměrně náročná, kde byla dostatečně prověřena výkonnost závodníků), mimozávodní aktivity pro děti, pak ještě vyšlo i počasí, prostě paráda.
Určitě bych se připojil k názoru, že koridor pro start byl užší, než by asi bylo vhodné, nicméně trať byla rozhodně připravena skvěle, dost široká na předjíždění, dojezd do mírného kopce dostatečně dlouhého na případný zajímavý finiš.
Co se týče samotné organizace závodů, dle mého názoru skvěle zvládnutá, velmi příjemná přátelská atmosféra, vtipné, ale i věcné komentáře moderátorů.
Přece jen bych si dovolil možná pár nápadů k zamyšlení.
Skvělé by bylo dopředu vytvořit mapky tras závodů s vyznačením startu, cíle a směru jízdy pro dané kategorie a ty vystavit na webu.
Co se týče řazení závodníků na startu, bylo by možná dobré zohlednit čas online přihlášení. Tedy řazení by se mohlo odvodit podle za 1. průběžného pořadí, za 2. online registrace a za 3. registrace v místě závodu. Nevím jestli řadit prvních 15 závodníků je úplně šťastné řešení pro všechny kategorie. Pokud dobře chápu filozofii akce, pak si myslím, že je zaměřená především na širokou cyklistickou veřejnost, tedy především hobíků, kteří se zúčastní především akcí lokálních. Vzhledem k vysokému počtu závodníků z průběžného pořadí ve předu by pak v podstatě neměli šanci se lokální závodníci výrazněji prosadit. Myslím, že jde přece v podstatě hlavně o to motivovat k cyklistice úspěchem v závodu co největší počet dětí. Tím, že se budou vlastně zvýhodňovat stále stejní závodníci (kteří už motivaci vlastně ani nepotřebují), bude docházet spíš k demotivaci lokálních cyklistů s výkonností, kteří z různých důvodů (finančních, časových apod.) nemají šanci se zúčastnit všech závodů.
Rozhodně se nám akce v Sulově moc líbila (děti byly prostě nadšené a plné zážitků) a věříme, že příští rok bude opět pár závodů v blízkosti Česka. Děkujeme a těšíme se na DTPS 2017

V prvom rade ďakujeme za pochvalu a podnety, nápady. Veď o tom táto rubrika spočíva.1. Mapky trate by boli pre cyklistov fajn - len väčšinou trate pripravuje náš štáb zo Žiliny so spoluorganizátormi až podvečer pred štartom. Lokality na Detskej tour sú často nové.2. Radenie prvých 15 cyklistov priebežného poradia sme zaviedli až teraz na finále - na skúšku. Dovtedy sme postupovali podľa vyzdvihnutia štartového čísla a nám sa v piatok tvorili minimálne 3 hodinové rady už pred prezentáciou. Cez zimu budeme rozmýšľať aby spokojnosť rodičia- organizátori - rozhodcovia bola čo najväčšia.

 by Zuzana

Tak toto bolo finále, že úúúplne TOP. Prostredie prenádherné, počasie ako na objednávku, trať super pripravená. Stánky, občerstvenie, WC, atrakcie pre deti...všetko klapalo. Pre decká pripravené nápoje a medaila pre každého. No klobúk dole pred organizátormi. A že sa na štarte dlhšie čakalo? V takej priateľskej atmosfére nám to vôbec nevadilo. Je super, že sú ľudia, ktorí takéto čosi pre detiská robia. Ďakujeme za oboch našich chalanov a tešíme sa na budúcu sezónu.

Ďakujeme Vám, Vaše slová sú pre náš štáb hnacím motorom 🙂

 by Livian

Zrejme sa tu opäť objaví najviac pripomienok ku štartu, ale nestačí len kritizovať - skúsme spoločne hľadať riešenie. Mne tiež vadilo, že deti boli na štarte zoradené a čakali príliš dlho kým ich "odpískali". Prečo tomu tak bolo? Jedným z dôvodov bolo iste aj to, že sa čakalo na dojazd predchádzajúcej kategórie - tento dôvod aj chápem, nakoľko organizátor nemôže vedieť kedy príde do cieľa posledný pretekár. Páči sa mi, že sa spájajú kategórie mladšie + staršie žiačky a to vzhľadom na ich počet na štarte. Navrhujem, aby sa niečo podobné urobilo aj v kategóriach mladší + starší žiaci a to tak, že sa "pustí jedna kategória a s časovým odstupom napr. 2 minúty druhá. Dôvod? V týchto kategóriach už majú dostatočnú dĺžku trate, cyklisti sú už dostatočne vyjazdení a skúsení. Stalo by sa to divácky atraktívnejšie, ľudia by neodchádzali od trate, stále by bolo čo sledovať. Teraz odštartujú, po pár metroch sa podľa výkonnosti zoradia, urobia sa priepastné rozdiely a prídu do cieľa. Novým radením by bolo viac diania na trati, čo by iste prospelo a obohatilo aj samotných jazdcov, bolo by viac predbiehania a riešenia nových situácii, jazdci by nabrali viac skúseností. Myslím, že organizačne by sa to zvládnuť dalo, trať by určite nebola "preplnená" (veď na kratšej trati štartuje viac detí v kategórii MIKRO alebo MILI a musia sa zmestiť) a v neposlednom rade by sa "ušetrilo" dostatok času, čo by privítali vzdialenejší účastníci a snáď by ostalo aj viac ľudí na záverečnú tombolu. Ináč celé podujatie hodnotím veľmi pozitívne, niekedy sa stane, že niečo nefunguje tak ako by malo, ale chce to aj dávku trpezlivosti zo strany nás - rodičov. Celá TOUR sa postupne vyvíja a napreduje. Organizátorom prajem pekné chvíle oddychu - ak nejaký vôbec budú mať a hlavne šťastnú ruku pri výbere lokalít pre rok 2017. Nároky stúpajú, latka sa dvíha a od výberu lokality sa všetko odvíja - spokojnosť, alebo nespokojnosť. A každý chce byť spokojný - oraganizátori, rozhodcovia, jazdci, rodičia, diváci, predajcovia v stánkoch, bufetoch....

Áno pre rok 2017 sa zaoberáme myšlienkou niektoré vyššie kategórie spojiť, či vynechať a naopak najsilnejšiu kategóriu "pustiť" po jednom ročníku. Sme však limitovaný časovou dĺžkou podujatia a uvedomujeme si, že "natiahnúť" vyhlasovanie výsledkov až po 16 hodine nie je riešenie.

 by Juraj

Sulov bol proste TOP... nadherne prostredie, super pocasie, trat perfektna - drobci si zamakali, organizacne fajn - mozno doladit cakanie na start. Radenie 15 priebeznych z poradia mimo trate - velmi dobre rozhodnutie, deti a rodicia sa uz dopredu radili podla start. cisiel. Tesime sa na DTPS 2017.

Aj my sa už tešíme na Detskú tour 2017. Onedlho predstavíme kandidátov pre budúci rok.

 by Radek Melichar

Předně bych rád řekl - díky za pořádání takové akce. Mám však více připomínek. Hlavně to protahování, zmatky a zdržení na startu bylo brutální, Mám 5-ti letého syna (kategorie Mikro), na závod jsme přišli o více než hodinu dříve, ale nakonec byl start o 50 minut později, než jsme čekali (v Makově to bylo myslím v pohodě, tak proč to nešlo tady ???!!!). Udržet jeho pozornost byl nadlidský výkon, pak už i brečel, že ho to nebaví, atd... Možná by stálo za to zajít na exkurzi třeba na CZ Kolo pro život (o den dříve Oderská Mlýnice- 1200 účastníků) a podívat se, jak vše lze zvládnout na minutu přesně... Dále mi vadil příliš úzký startovací koridor na to, kolik závodníků bylo v každé kategorii na startu... A nakonec myslím, že pro kategorii Mikro chlapci by jeden okruh stačil až až - stejně jako u dívek. Ty dva byly už fakt drsné... náš má 5.let a už po tom prvním okruhu byl úplně vyřízený,,, no nakonec dokončil, ale vyřízený byl dobře. Tolik moje připomínky, jinak ještě jednou díky, že něco takového pořádáte !!!

Štart jednotlivých kategórií sa snažíme nezdržovať. Preto sme zaviedli aj radenie do bočného koridoru. Čo však neovplyvníme je práca rozhodcov. Ak nemajú spracované výsledky kategórie, ktorá prebieha (niektoré deti sú obehnuté aj o viac kôl) nemôžu sa venovať ďalšej kategórie aj keď už je zoradená. Pri takomto náraste detí by prácu urýchlili už len čipy. Verte ručné meranie toľkých detí je niekedy "nadľudský" výkon. Áno chlapci mikro mali 2 okruhy.... my sa snažíme trošku zvyšovať počet minút strávených na trati. Kým na prvých kolách boli časy kratšie, tak ako deti sa dostávajú do pretekárskeho tempa aj my sa snažíme dĺžku trate zvyšovať, ale to z ohľadom na vek a kategóriu cyklistov. Zaskočila ma Vami uvádzaná účasť v Oderské Mlýnice (píšete 1200 účastníkov). Štartovalo tam však spolu dokopy vo všetkých kategóriách 289 detí (pozrel som výsledky). Na Kolo pro život sa chystáme pozrieť - každá skúsenosť dobrá 🙂Top