Zaujíma nás Váš názor. Prosím napíšte hodnotenie na toto kolo. Chceme sa neustále zlepšovať. Vopred ďakujeme za zaslanie názoru.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Marina Liptov 2. jún 2018
Average rating:  
 9 reviews
 by Martin

Dobre ranko, strava , zazemie, boli vynikajuce. Trat, az na nestasne zvoleny prejazd hned v prvej zakrute po hlbokych kolajach od tazkych mechanizmou bola v poriadku. Neda mi zastavit sa pri bodovani. Preco trestate deti, ktore idu celu Tour za to , ze na jednotlivom preteku nepride dostatocne mnozstvo pretekarov a dostanu nizsie body , ktore sa im nakoniec ani nezapocitaju? Ved deti nemozu ovplyvnit vyber , atraktivitu lokality , pocasie a ani propagaciu v mediach .Oni nic zleho nespravili. Preco nezjednotit a nezjednodusit bodovanie? Posledna varianta , ze boduje 30 pretekarov by vzhladom na narastajuci pocet pretekarov bola optimalna. Tak isto skokan kola. V kategorii dievcat ,nie som si isty ,mam iba dojem , ze jeden krat sa vyhlasovala .Citia sa urkivdene , ze oni nemaju sancu zabojovat tuto cenu.Drzim palce.

Aj naša Tour chce reagovať aj na podnety od účastníkov. Súťažný poriadok budúci rok prejde istotne nejakou obmenou. Zvýšili sa nám počty účastníkov a chce to určité zmeny, vylepšenia. Pridáme pravdepodobne viac bodujúcich (veď samotných cyklistov aj to motivuje). Rozmýšlali sme o celoročných štartových číslach, zjednodušenie registrácie a ďaľších nápadov ku ktorým nám pomáhate aj vy účastnici, rodičia. Nie však všetko čo vyzerá "na oko" jednoducho sa dá preniesť aj do praxe. Čo sa týka spomínaneho bodovania - rozumiem, že deti za to nemôžu, či ich príde na štart 40 alebo 110 ale my chceme rozdielnosť počtu cyklistov v danej kategórie bodovo rozlišovať. Ani tí najlepší netušia koľko cyklistov príde na štart a aké bude bodovanie v danom kole. Považujeme to síce za netradičné, ale zaujímavé a takto nemožno kalkulovať a súťaž je do posledného kola zaujimavá. Skokan kategórie je novinka, sme radi že sa "udomácnila". Verím, že novinky, vylepšenia ktoré pripravíme do ďaľšej sezóny budú vítané.

 by Jozef J.

Organizácia aj trať sa mi páčili (mne sa zdala pomerne náročná - pokosené strnisko, ale moje deti chlapec mili a dievča mili povedali, že trať bola zvládnuteľná - a to nie sú nejako extra trénovaní v porovnaní s najlepšími).

Nepáči sa mi však, že v poslednom čase sa dáva spravidla o jedno kolo menej dievčatám oproti chlapcom v rovnakej kategórii, čím sa dievčatá zvýhodňujú, resp. si ani moc nezajazdia.
Myslím si, že to môžem veľmi dobre posúdiť na príklade mojich detí - mám dvojičky chlapca a dievča, t. j. sú v rovnakej vekovej kategórii (mili). Ale dcéra je oproti synovi fyzicky zdatnejšia (samozrejme, nemusí to tak byť u každého), napriek tréningovému výpadku po úraze. Preto si myslím, že to zvýhodňovanie dievčat nie je opodstatnené.

V súťažnom poriadku je odporúčaná dĺžka trate pre mili 10 - 15 minút. V tomto kole to takmer všetky dievčatá zvládli do 10 minút. Preto boli spôsobilé zvládnuť aj dva okruhy (namiesto jedného) rovnako ako chlapci. Ani súťažný poriadok nehovorí o inej dĺžke trate pre chlapcov a pre dievčatá, uvádzajú sa len odporúčané dĺžky pre jednotlivé kategórie, bez ohľadu na pohlavie.

To isté samozrejme platí aj pre iné kategórie (aj mikrodievčatá, ktoré sa rozoberali na FB). Argumenty, že tie dievčatá išli s plačom, lebo nevládali, naozaj neobstoja, aj niektorí chlapci išli s plačom, prečo majú ísť teda práve oni viac? Samozrejme, že niektoré deti sú fyzicky zdatnejšie, a iné zase menej, a nechcete im to znechutiť. Ale ak by mali dievčatá rovnaký počet kôl, ako chlapci, tak predsa tie, ktoré nevládzu a idú pomalšie, a teda ich rýchlejšie pretekárky predbehnú o kolo, tak tie pomalšie končia preteky skôr a odjazdia aj tak o kolo menej. Fyzicky slabšie dievčatá to teda zvládnu (majú predsa o kolo menej) a fyzicky zdatnejšie dievčatá si môžu zajazdiť viac, príp. svoje výsledky aj porovnať s chlapcami. A spokojné môžu byť obe strany.

Ďakujeme za Váš názor. V inom príspevku sme vysvetlovali naše dôvody. A okrem iného sme sledovali predpoveď počasia (na 13hodinu hlásili vysokú pravdepodobnosť búrky) a v takomto prípade máme záujem, aby jednotlivé kategórie rýchlo "odsýpali". Najbližšie kolo v Kežmarku je na relatívne "rýchlej" trati a tam plánujeme pre chlapcov aj dievčatá rovnaký počet kôl.

 by Radoslav Smierčiak

Dobrý deň. Nedá mi nezareagovať na rozdielne počty kol chlapcov a dievčat. Niežeby som úplne nesúhlasil s nižšie uvedeným príspevkom, ale toto sú preteky pre všetkých, aj pre menej zdatných, aby sa potešili a nasli si cestu aj bicyklovanie. A zdatnejší, väčšinou trénovaný z klubov sa aj tak dostanú na predne miesta. Každá minca ma dve strany. Kompromis na týchto pretekoch je pravdepodobne nevyhnutný. Ešte raz ďakujem, že môžem prísť na hotové a len si užívať. Bicyklovanie pre zábavu.

 by Marek

Pre mojich dvoch malych "cyklistov" to boli prve preteky. Vdaka za moznost vyskusat si taketo preteky, zazit tu atmosferu, porovnat sa s konkurenciou atd. Trosku ma vsak mrzela uvodna cast trate. Hned po starte sa trat zuzila a vznikalo tam hrdlo, v ktorom sa na velmi zlom a hrbolatom povrchu deti zrazali a padali. Tento usek bol uplne nevhodny pre mensie deti. Zvysok organizacie by som ohodnotil na jednotku z hviezdickou. Deti si to uzili, boli spokojne a stastne, esteraz vdaka.

Áno dlho sme premýšlali ako pripraviť trať. Vieme, že sa trať po štarte zužovala a nebolo to najideálnejšie. Ale pokiaľ sme chceli zázemie pri móle, dostupné miesto na radenie na štart tak sme bohužiaľ inú možnosť nemali 🙁

 by olga

My sme tentokrát pre chorobu absolvovali len kategóriu baby. Podľa toho, čo bolo avizované sme očakávali maličké, stiesnené priestory, ale boli sme milo prekvapení. Dokonca i deku sme si mali kde rozložiť 🙂 Takže lokalita za nás super, krásny výhľad na Maru. Radi sa vrátime 🙂

No musíme Vám prezradiť, že pôvodne mali byť priestory trošku menšie a časť pretekov mala ísť aj na ceste pri reštaurácií. Nakoľko však Liptovská Mara ustúpila, tak sme mohli preteky usporiadať aj v dolnej časti pod mólom.

 by Peter

Organizácia tradične za 1* Nádherné prostredie a vďaka menšiemu počtu pretekárov aj štarty jednotlivých kategórií rýchlejšie odsýpali 😉 Bedňa bola vďaka dažďu tiež blesková. A to že trať bola hrboľatá po lúke - nevadí bola rovnaká pre všetkých, len tie hlboké koľaje po štarte bohužiaľ prispeli k pádu min. v 3 kategóriách. Dúfam, že sa nikto nezranil. Rozdielny počet kôl pre chlapcov a dievčatá v nižších kategóriách(MILI, MINI) nepovažujem za správny smer. Žilina bola v tomto ohľade lepšia, aj keď chápem že viac odjazdených kôl natiahne celý program, všetkým sa vyhovieť jednoducho nedá. Ďakujeme za ďalší príjemne strávený deň

Ďakujeme.Čo sa týka rozdielneho počtu kôl chlapcov a dievčat, rozdeľujem to ako riaditeľ prtekov ja. Pokiaľ je trať "pomalá" tak dievčatám v mladších kategóriach sa snažím dať menej kôl nakoľko v mladšom veku ešte nie sú väčšinou dispozične silovo vybavené ako chlapci. Pokiaľ je trať rýchla (hoci aj náročná) tak počet kôl majú v mladších kategóriách chlapci aj dievčatá rovnaký.

 by Radoslav Smierčiak

Dobrý deň.
Ďalšie kolo za nami. Toto bolo z môjho pohľadu najťažší terén. Deti bolo pomenej, načo som doplatil pri štarte mladšej dcérky. Nakoniec šla s chlapcami v jej kategórii, aj za to ďakujem. Veľmi bolo milé vidieť veľkého šéfa 🙂 čistiť trať s kovovými hrabľami. Takže Vám p. Zánický a aj celému kolektívu veľká vďaka za prípravu a tešíme sa na Kežmarok.

Tešíme sa aj my, že s nami cestujete po našej spoločnej Tour.

 by Petra

Bolo to vyborne, deti si uzili... my by sme uvitali este o jednu tour trosku blizsie k vychodu 😉 trebars aj pri Lipt. Mare :0)

Na východe budeme ešte v Kežmarku. Snažíme sa nevynechať žiadny región (aj keď ešte nejaké nenavštívené regióny na našej Tour máme), aby sme aj spoznávali naše krásne Slovensko 🙂

 by Peter

Zdravim, paradna akcia, zatial sme absolvolali s malickymi druhe kolo DTPS a musim povedat ze velka parada, super lokalita zavodu, paradna trat, trocha tazka sice no tu mali vsetci rovnaku. Vyborna praca speakerky p.Lenky Ilavskej-Litvinovej, a celeho realizacneho teamu. klobuk dole, skvela akcia. len tak dalej. jedno male minus, trat mohli pooznacovat o cosi skor /maly a velky okruh/ nech Vam to slape nadalej tak dobre. Peter s Rodinkou

Ďakujeme. Okruh na malý a veľký sme označili neskôr preto, že sme zvažovali aku náročnosť pripraviť pre kategóriu mikro (malý okruh). Sme radi, že voda pod mólom ustúpila a tak sme mohli pripraviť trať dole.Top