Zaujíma nás Váš názor. Prosím napíšte hodnotenie na toto kolo. Chceme sa neustále zlepšovať. Vopred ďakujeme za zaslanie názoru.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Svit 13. august 2017
Average rating:  
 7 reviews
 by Roman

Odkaz pre Miroslava: ...to sa nedá nepomôcť, keď som ho videl padnúť na ten kameň, zovrelo mi hrdlo, ale bol statočný, pokračoval ďalej, že je ok

Máme informácie, že všetci zranení vrátane predjazdca sú v poriadku, čo nás teší 🙂

 by Roman

Chválim prostredie, organizáciu a všetku tú snahu organizátorov...ale nedá mi neopýtať sa, čo sa však teraz stalo s posunutím začiatku prezentácie? Doteraz sa nezačala ani o sekundu skôr ani na prosby rodičov, ktorí čakali dve hodiny v rade. Zrazu prídeme pol hodinu pred začiatkom a prezentácia v plnom prúde? To máme chodiť všade 2 hodiny vopred aby sme mali istotu?

Áno za skoršie otvorenie prezentácie sa Vám ospravedlňujeme a vysvetlenie. Miestny organizátor Horal dal omylom začiatok prezentácie od 14 hodiny!! Nevieme ako sa to stalo, kedže naše propozície Detskej tour, ktoré sme posielali všetkým zainteresovaným, kde bola uvedená správne prezentácia od 16 hodiny. Preto ako riaditeľ súťaže som dal pokyn, aby sa výnimočne registrácia začala skôr, kedže rodičia mi na mieste ukázali, že na stránke Horal bol naozaj skorší začiatok prezentácie. Najbližšie už dúfam tieto problémy nenastanú za ktoré sa Vám ešte raz ospravedlňujeme.

 by Frantisek

Dobrý deň! Vo Svite sme boli na našich prvých pretekom Detskej tour Petra Sagana. Mal som na štarte dve deti .Kategória Baby a Mikro. Deťom sa pretek veľmi páčil a prihlásili sme sa aj na ďalšie kolo. Po organizačnej stránke to bolo ,tiež zvládnuté všetko perfektne aj napriek nepriaznivému počasiu . Čo som bol však nepríjemne zaskočený bola prezentácia deň vopred. Fyzicky som stal 15 sty v rade ale štartovné číslo dostal môj syn až 71. A keď som sa pani čo vydáva čísla spýtal na vysvetlenie jej odpoveď bola citujem VŠAK VIETE AKO TO CHODI...Až na štarte som sa dozvedel ,že do predných radov boli postavené nasadené deti....Čo som sa nikde nedozvedel ani nedočítal. To znamená , že ešte len na štarte boli deti vzadu v nevýhode a s malou šancou na dobrý výsledok. Som bývali vrcholový športovec aj keď nie cyklista, deti sú v športovom klube kde tiež organizujeme detské preteky. Ale nemyslím si ,že tento spôsob prezentácie je ten najsprávnejší. Rozprával som sa s mnohými rodičmi a práve tento spôsob ich odradil na ďalšie pokračovanie pretekať . Deti stratili chuť pretekať, keď sú postavené posledné . Ešte jeden malý postreh dočítal som sa , že Svit sa stal najpočetnejší čo sa týka počtu deti na štarte 470 cca. Ale aj napriek tomu sa do Svitu na budúci rok nechystáte...Nedáva mi to žiadnu logiku...Tam kde je o tento šport najvačší záujem sa pretek nebude konať. To je ako keby sa Tur de France zrušila v Paríži. Ale aj napriek tomu verím, že nájdete inú krásnu lokalitu pod Tatrami. Veľa športových aj organizačných úspechov prajem!

Ďakujeme a sme radi, že sa Vám páčilo. Kedže ako píšete, že ste štartovali prvý krát - trošku vysvetlenia. Od minulého roka nasadzujeme z priebežného poradia prvých 15tych práve na základe podnetov od rodičov. Aj keď sme sa v minulosti bránili nasadzovaniu, Detská tour Petra Sagana sa stala dovolím si povedať prestížna súťaž a tak nasadzovanie lídrov je už nevyhnutné. Následne ostatné deti sú radené na štart na základe toho kedy si vyzdvihnú štartové číslo. Tí rodičia, ktorých deti na súťaži majú popredné ambície proste prídu skôr a na štarte stoja na 16tej pozícií, čo uznáte je dobrá východisková pozícia. Tí, ktorí tu prišli pre zábavu a stoja vzadu, im to vôbec neprekáža. Je to pre nás najlepší kľúč pretože motivujeme rodičov, aby si vyzdvihli štartové číslo skôr a nie 30 minút pred koncom prezentácie, kedy by sme nestíhali registrovať nápor cyklistov a ešte ich nahadzovať do počítača, kedže štartujeme s čipmi. Táto informácia je však uvedená v každých propozíciách súťaže, takže nie je pravda, že ste sa nemali o tom, kde dočítať! A aby sme neodradili deti od ďalšej súťaže na našej Tour, na to máme Skokana kategórie. V početných kategóriách oceňujeme na stupňoch aj toho, ktorý sa prebojoval o najviac pozícií dopredu. Že sa to dá nedokazuje len Peter Sagan 🙂 aj naši malí cyklisti (pravidelne posun aj o 40 až 50 miest vo výsledkoch dopredu). Svit bol vynikajúci, ale máme pravidlo, že v lokalite sme maximálne 3x po sebe (čo sme práve vo Svite, kvôli Majstrovstvám Európy porušili). Máme obrovský záujem o Detskú tour, napríklad pre budúci rok sa nám hlási už cca 25 nových lokalít!! My proste máme záujem meniť miesta, aj keď Svit bol super a istotne pokiaľ bude záujem sa do Svitu opäť v budúcnosti vrátime. Tešíme sa na Vás na ďalšiu súťaž už 3. septembra pre Vás v neďalekom Slovenskom raji.

 by Ivana

Už sme sa velmi tešili po dlhšej pauze,je to pre nás zážitok pre celú rodinu a dóvod vypadnúť z pracovného kolotoča niekde von,radi poznávame vďaka DTPS kúty Slovenska,kde by sme sa normálne nevybrali.Atmosféra super,trať vhodná aj pre deti ktoré jazdia len víkendovo..Tešíme sa na ďalšie kolo..

A to je aj našim cieľom. Nielen bicyklovanie našich ratolestí, ale aj rodinné poznávanie rôznych kútov Slovenska. Budúci rok istotne opäť nové lokality na Detskej tour Petra Sagana.

 by Peter

Veľká vďaka všetkým organizátorom a skoré uzdravenie zraneným. Technická trať sa dcére páčila už v tréningu, čo v preteku na skrátenej trati potvrdila víťazstvom. Tiež by som ako rodič čo šoféruje 200km na pretek privítal dlhšiu trať, ale pri pohľade na deti - či už na trati alebo potom vo výsledkoch chápem kompromis. Napriek predpovediam a rannému dažďu aj počasie v preteku celkom vyšlo. Opäť sme si užili pekný víkend a tešíme sa na ďalšie kolo

Ďakujeme za pochvalu. Áno chápeme, kratšiu trať sme vysvetlili v predchádzajúcom príspevku. Trate vo Svite sú fajn, nakoľko okrem nenáročnej lúky sa dá pripraviť náročnejší úsek v lese pre starších cyklistov. Nakoľko Svit už máme od začiatku Detskej tour v programe,budúci rok sa už v termínovníku našej Tour neobjaví.

 by Miroslav

Chcel by som sa poďakovať pánovi, ktorý pomohol môjmu synovi, po ťažkom páde hneť v prvom kole. Takisto aj rozhodcovi pri štarte a zdravotnej službe. Inak akciu hodnotím piatimi hviezdičkami. Ďakujem

Ďakujeme. Aj my sa pridávame, vždy je fajn pokiaľ rodičia vidia na trati nielen svoje deti, ale dokážu aj nezištne pomôcť.

 by Peter

Ako celok super akcia.Ale zdá sa mi,že najmenším sa uberá z kola na kolo vzdialenosť.Napriklad kategória mikro.Veď tie deti čo nie su v prednom rade sa nedokážu nikdy presadiť.A to sa opakuje aj v ďalšej katogórii.A celkovo sa zjednodušuje náročnosť tratí.Už chýba iba trať niekde na futbalovom ihrisku.

Ďakujeme. Súhlasíme, niektoré kategórie mohli mať vo Svite o kolo naviac. Nakoľko však predpoveď počasia nebola priaznivá (hlásili aj vytrvalý dážď) rozhodli sme sa dať vo Svite menší počet kôl. Aj keď nás nakoniec počasie vo Svite "podržalo" nevedeli sme to vopred. Prebojovať sa z 80teho miesta je samozrejme problém, preto nasadzujeme najlepších do prvej 15-tky. A pokiaľ sa na súťaž prihlási cyklista, ktorý na Detskú tour pravidelne nechodí a teda nezbiera body tak sme pripravili súťaž Skokan kategórie, ktorých taktiež v kategórií nad 50 cyklistov vyhlasujeme a oceňujeme. Trať pre mikro sa nám nezdala vôbec jednoduchá pre 6 ročné deti a pokiaľ ste stáli pred cieľom mohli ste vidieť, že viac ako 50% detí v tejto kategórií išlo záverečný kopček pešo.Top