Zaujíma nás Váš názor. Prosím napíšte hodnotenie na toto kolo. Chceme sa neustále zlepšovať. Vopred ďakujeme za zaslanie názoru.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

DTPS - 10. september - Makov
Average rating:  
 8 reviews
 by Roman

K pretekom v Makove musim podotknut len jedno,trat bola najnaročnejšia za cele obdobie co jazdime,sam ani neviem ci to mam vnimat pozitivne,alebo negativne.Na jednej strane ako pisu aj ini rodicia aspon deti ukazali co v nich je,na druhej strane narocne pre deti ktore jazdia len pre zabavu(priklad len v mini dievcata viac ako polovica dievcat nestihla obehnut 2kola nez vitazka presla cielom),pocas pretekov som zaznamenal viac dievcat ktore plakalinez aby mali radost z jazdy. A co tie deti ktore prisli z detskych domovov,zvladli to vobec? Mam z toho zmiesane pocity..

Trať v Makove bola pre deti, ktoré sa nevenujú horskej cyklistike naozaj náročná. Našim cieľom je, aby trate boli zvládnuteľné pre väčšinu detí (Makov a z časti Levoča boli výnimkou). V Makove sme však možnosti na lyžiarskom svahu o jednoduchšiu trať nemali, preto najmladšie kategórie štartovali vo vrchnej - menej náročnej časti. Chceme aj v budúcnosti prinášať na Detskej tour nové lokality a rozmanité trate. Sľubujeme, že tých náročných pre najmenších bude vždy minimum.

 by Miroslav

Konečne rozumné rozhodnutie v ďalšom kole postaviť prvých 15 závodníkov celkového poradia na štart. Akurát nechápem, prečo toto pravidlo neplatí pre kategóriu mladší žiaci –čky, starší žiaci – čky. Len mi prosím Vás nenapíšte, že je tam menej detí, alebo dlhšia trať, alebo že Sagan takisto štartoval s poslednej rady, lebo to nieje argument. Technicky je to možné, takisto ako aj v iných kategóriach. Tá jedna hviezdička dole je práve za systém štartovania, ktorý núti rodičov bojovať o štartovné čísla !!! Inak všetko ostatné je na jedničku. Dúfam, že dostanem odpoveď. Ďakujem

Postaviť prvých 15 cyklistov vo finále je len skúškou, aby sme vedeli, či nám to skvalitní prácu a registráciu pre rok 2017. Podľa Súľova budeme múdrejší. Pravidlo sme zaviedli len po kategóriu Mini z dôvodu toho, že podľa štatistiky z predchádzajúcich kôl v týchto starších kategóriách je veľká fluktuácia. Napríklad v mladších žiakov len 4 a v starších žiakov len 1 cyklista štartoval aspoň na 7 kolách (u dievčat je štatistika ešte nižšia). Ak by sme vyvolávali na štart prvú 10-tku či 15-ku na štart je možné, že zostavíme maximálne 1 radu. Ostatní štartujúci v týchto kategóriách sú väčšinou lokálni cyklisti. Prednostné postavenie prvých troch však ostáva nezmenené aj v týchto kategóriách.

 by Peter

Gratulujem k rozhodnutiu tak velmi ocakavaneho radenia podla priebezneho poradia. Je to rozumne a fer k rodicom, ak sme celu tour absolvovali od prveho kola. Zial posledne kola nas prave nestastna registracia odradila - odstat a odsediet si 3hodiny v rade je demotivujuce. Prajem vsetko dobre a tesime sa na DTPS 2017.

 by Zuzana

Super akcia, krásne počasie, nádherná príroda aj areál ... Trať síce náročnejšia, ale aspoň sa ukázalo, čo v deckách je. Organizácia na jednotku-rodičia sa konečne nedostali na trať. Super nápad aj s umelým trávnikom pre baby kategóriu, zabránilo sa úrazom. Pripomienku mám len k hotelu Ski apartmány, ak súhlasil so spoluprácou s Detskou Tour PS, mali majitelia počítať s väčším počtom účastníkov a nepýtať od nich peniaze za WC a čistú vodu pre deti na pitie. S týmto sme sa na Tour ešte nestretli a to sme zatiaľ boli na všetkých. Tešíme sa na finále v Súľove.

O tom, že v hoteli sa vyberal poplatok za WC som sa dozvedel od účastníka až po skončení Detskej tour! Škoda, nápravu by som urobil skôr. Veľmi ma mrzí, toto sa nemôže na našou podujatí stávať! Pre mňa je to veľkým sklamaním, veď aj takéto detaily robia podujatie.

 by Ján

super akcia, inak nebolo by zlé vyhodnocovať aj kategóriu Baby na pódiu troch najlepších pri jednotlivých závodoch , myslím si ,že pre deti by to bol veľký zážitok, nemuseli by sa zbierať body celkovo do tour, ale aspoň ako taký motivátor pre deti do ďalších rokov by to bol 🙂

Áno rozumiemem tomu, na druhej strany tieto 4 ročné deti sú v cieli o 11.10h a vyhodnotenie Detskej tour je väčšinou po 15.30h. To sa nám zdá dlho pre tieto malé deti. A stále chceme u najmenších vytvoriť v prvom rade radosť z jazdy na bicykli (preto medaile každý účastník) a vyhrávať v Baby nie je až tak podstatné.

 by LIVIAN

Iste sa tu objavia rôzne hodnotenia, lebo 100 ľudí = 100 chutí. Ako sa blíži program celej TOUR do "finále" tak sa náročnosť tratí zvyšuje (v porovnaní s prvými kolami) čo hodnotím pozitívne. V prípade Makova si myslím, že to bola zatiaľ úplne najťažšia trať. Nie len čo sa týka prevýšenia, ale aj povrchu. A teraz nemám na mysli trávu, ale to čo sa skrývalo pod ňou - miestami doslova "oranica". Pozitívne hodnotím aj šírku trate - deťúrence mali priestor na predbiehanie, čo bolo divácky atraktívne. Trochu mám výhrady k rozvrhnutiu trate prvá polovica len do kopca a druhá z kopca - na tak veľkej ploche sa to dalo iste urobiť aj pestrejšie. Tešíme sa na finále do Súľova 😀

 by Lajdák

V Makove vyšlo počasie na 100%.V areáli bolo málo parkovacích miest a tak isto v okolí hotela a ski bufetu bolo minimum miesta na sedenie a ukritie sa pred páliacim slnkom.Trať bola aká bola,na zjazdovke sa toho veľa vymyslieť nedá.V budúcnosti by som uprednostnil bikové areály ktoré už majú trate na ktorých sa jazdia závody.(Stupava,Kálnica,Dohňany,Udiča....)Konečne sme sa dočkali perfektného moderátora,ktorý mal stále čo povedať a neboli to blbosti od veci.(teda keď bola elektrina.)Tento komentátorský výkon by som prirovnal ku komentátorskému výkonu Petra Zánického minulý rok na Detskej Považskej cyklolige v Súľove.Bolo to k veci,deti aj rodičia vedeli včas čo sa bude diať,kto má ísť na štart,čo sa deje na trati a priebežne sme počuli aj výsledky všetkých kategórií.Rozhodnutie postaviť prvých 15 závodníkov celkového poradia vnímam veľmi pozitívne,ale stačilo by aj prvých 10 pretože závodníci ktorí sú na 13,14,15, mieste nechodia na všetky kolá DTPS.Tá TOP 10 sú tie deti ktoré sa zúčastňujú pravidelne,vynechajú len kôli chorobe a pod.Skôr by som vydel riešenie v zvýšení počtu organizátorov na prezentácii,kde by mal na starosti jeden človek len jednu početnú kategóriu(mikro,mili ,mini) takže by si dievčatá na registrácii nemuseli prehadzovať prihlášky,štartové listiny ani št.čísla.Jednoducho v jednej rade sa čaká na kat. Baby.v druhej na Mikro v tretej na Mili....... a nedocházdalo by k tomu že niektoré deti nie su zapísané na štartovej listine ,ako sa to občas stáva.Zároveň by sa zamedzilo tomu že jeden človek berie čísla pre všetky deti z klubu naraz z niekoľkých kategórií .Kto chce prísť na preteky ,tak by mal prísť aj na prezentáciu osobne.

Postavenie 15 najlepších na finálové kolo je len skúškou. Uvidíme ako sa budeme uberať s prezentáciou pre rok 2017. Miesta na konanie akcie sa snažíme obmieňať a vždy ponechať len tie výnimočne úspešné, Veď teraz už máme pre rok 2017 dvadsať tri žiadostí o usporiadanie Detskej tour. Prezentáciu sme úmyselne ponechali len na 2-3 dievčatá, ktoré zabezpečujú všetky kategórie. Práve v minulosti sa nám stávala väčšia chybovosť pri vydávaní čísel, keď sme vždy využili "nové" sily pri prezentácií v danej lokalite. O vydávaní štartových čísel zákonnému zástupcovi, či trénerovi píšeme nižšie.

 by Andrea

Super počasie, perfektná trať a organizátori opäť nesklamali 😀 Jediná pripomienka - napriek pokynom, že čísla na prezentácií môže vyzdvihnúť len zákonný zástupca - žiaľ, je to smutné, ale nefunguje to.... aaaale napriek tomu - úžasný deň a tešíme sa na finále! Ďakujeme

Prevziať číslo na registrácií môže zákonný zástupca, alebo tréner, či rodič pri preukázaní sa kartičkami poistenca či licencií. Ak zoberie na súťaž tréner, či rodič do autá viac detí bez príbuzenského vzťahu?? Musíme vyhovieť aj takým žiadostiam.Top