Zaujíma nás Váš názor. Prosím napíšte hodnotenie na toto kolo. Chceme sa neustále zlepšovať. Vopred ďakujeme za zaslanie názoru.

by Jozef Jiránek

Veľmi pekná trať, napriek tomu, že bola technicky nenáročná, bolo tam viacero typov povrchov - od hrubo pokoseného strniska, šmykľavého blata, upravenej cestičky, podmáčanej trávy po drvené kamenivo (šotolinu). Čo sa týka organizácie, všetko fungovalo, ako malo.
Ako tu už bolo písané iným hodnotiteľom, aj nás mrzí, že zase bola rozdielna dĺžka trate (dokonca aj trať) pre mili dievčatá a mili chlapcov, nakoľko mám deti v oboch kategóriách.
Polovica (13 z 26) mili dievčat zvládla trať rýchlejšie, ako je doporučená dĺžka trate pre ich kategóriu (10-15 minút), z čoho možno usudzovať, že trať bola naozaj veľmi krátka, alebo jednoduchá.
Ja som stál tiež možno aj pol hodinu pri tom spornom zjazde, kvôli ktorému bola dievčatám skrátená trať, a za ten čas som videl jediné dievča ale niekoľko chlapcov, ktorí sa báli spustiť. Videl som viacero mili dievčat zo stredu a konca priebežného poradia, ako si s uvedeným zjazdom poradilo bez problémov. Moje deti tiež na prvýkrát (ani dievča, ani chlapec) tento zjazd nezvládli, resp. neodvážili sa (hoci minulý rok ho zvládli bez problémov), až na druhýkrát, keď som im ukázal, ako to treba zísť, sa osmelili. Ale nevzdali sa a skúšali. Odkedy sa im to podarilo, tak to skúšali donekonečna. A tom to je. Keď deťom odstránime všetky prekážky z trate, tak ako a kedy sa to naučia? Však ak si náhodou niekto netrúfne, tak si bicykel stlačí dole. Prečo sa teda nezrušil aj chlapcom - ja osobne som napr. videl viac chlapcov ako dievčat, ktorí mali s tým zjazdom problém.
Dcéra bola veľmi nešťastná, lebo keď si to natrénovala (a práve preto to trénovala, aby bola lepšia), tak sme zistili, že bude mať len krátke okruhy.
A keď už ste dali mili dievčatám krátke okruhy, mohli ste aspoň dať 3, aby mali cca. rovnakú dĺžku trate (3 malé okruhy = cca. 3 km), ako ich rovesníci chlapci (2 veľké okruhy = cca. 3,3 km).
Možno v budúcnosti by bolo vhodné urobiť 2 varianty trate - jeden s náročnejším prvkom (napr. ten zjazd) a jeden s menej náročným, ale zase dlhším, a dieťa si vyberie podľa svojho zváženia, čo zvládne. Niečo podobné bolo aj v Topoľčiankach (bikrosová dráha vs. cestička okolo nej), alebo v Banskej Bystrici (niektorí išli na bicykli hore strmým kopcom, niektorí peši po schodoch).

Áno ako píšete čas strávený na trati v jednotlivých kategóriách bol kratší ako na ostatných kolách Tour. Dôvod je však prozaický.Keď sme ráno pred súťažou uzatvárali počet kôl pre jednotlivé kategórie predpoveď počasia nebola priaznivá. Niektoré servery dokonca ukazovali obedňajšiu búrku! Dážď aj búrka sa nakoniec okolo nás len točila a nespadla kvapka dažďu. Avšak pri prípadnom daždi by bol krátky korenistý zjazd pre menšie deti veľmi náročný. Preto sme zvolili takúto variantu tratí.

by Juraj

Super kolo. Asi najlepsia trat v tomto rocniku, hlavne pre mensie deti - dostatocne siroka aby sa deti mohli obiehat a nerobili sa lieviky, ked niekto zastane alebo spadne. Myslim, ze dobry pomer medzi rovinou, narocnostou stupani rychlych aj technickych pasazi.
Organizacia super, nemam co vytknut, pochvala.

Ďakujeme za pochvalu.Tam, kde máme priestor robíme vždy čo najširšiu trať.

by Natalia B

Celkovo Spissky Hrhov mozeme hodnotit ako najpohodovejsie kolo v ramci rocnika 2019 - Mili D. Zazemie na dany pocet ucastnikov uplne dostacujuce, wc-ka sa tu uz riesili, mozno v buducnosti zabezpecit aspon vodu na oplachnutie v blizkosti startu/ciela by nebolo zle. Aj registracia isla tentokrat rychlejsie ako ZA, ci Samorin. Za seba mozem hodnotit krok dat Mili dievcata 2x kratke kolo za velmi dobre riesenie. V treningovom kole sme pri tom zjazde pobudli asi 20min a dievcata hlavne tie mladsie mali s tym zjazdom dost problemy. A tu ide aj o bezpecnost jazdcov. Jasne ze prva 10tka to da s prstom v nose, ale v tomto pripade bol zvoleny dobry kompromis, vsak dievcat bolo tusim 26 a startuju tam este aj 6,5 rocne dievcata. A konecne aj nasa juniorka nesla so strachom na start :-).

Presne tak, ide nám o to, aby cyklisti neprichádzali so stresom na štart z náročnej trate. Postupne ako jazdia na Tour sa však technicky zdokonalujú a verím, že ani technické pasáže im nebudú robiť v budúcnosti väčšie problémy.

by Peter

Do Spišského Hrhova sme sa po minulom roku tešili. Organizácia perfektná, až na tie toalety. Viem, že každému sa vyhovieť nedá a riešilo sa to už mnoho krát, ale rozdielny okruh v kategórií MILI pre chlapcov a pre dievčatá nepovažujem za správny smer. Ďakujeme za športovo strávenú nedeľu a tešíme sa na ďalšie kolá

Ďakujeme. Toalety neboli priamo v parku, ale na obecnom úrade vzdialené cca 80 metrov. Nakoľko nebolo možné ich umiestniť v parku dali sme všade navigačné tabulky. Áno po zvážení sme dali pre dievčatá Mili kratší okruh a to len na základe toho, že pri tréningu boli v jedinom zjazde na dlhšom okruhu pády práve dievčat tejto kategórie.

by Tomáš Sliva

Všetko super, dokonca aj počasie. Pekné (aj keď dosť zanedbané) prostredie, dostatok miesta na štarte, pekné trate, atrakcie, hladký priebeh.

Sme radi, že všetko vyšlo podľa predstáv.... hlavne to počasie.