Pre koho je určená súťaž?

Na preteky môžete prihlásiť svoje dieťa do 14 rokov (ročník 2007 a mladší), či už máte sotva dvojročného cyklistu s odrážadlom, alebo už skúseného cyklistu. Registrácia prebieha vždy deň vopred a taktiež v deň súťaže v čase a na mieste zverejnených v propozíciách súťaže. Propozície súťaže zverejňujeme vždy minimálne 1 týždeň pred danou súťažou na webe a FB Detskej tour.

Nie je nutnosťou, aby cyklista absolvoval všetky kolá, môže sa prihlásiť len na vybrané kolo Detskej Tour. Podrobnosti o pravidlách súťaže nájdete v súťažnom poriadku.

 

Kedy a kde súťaž prebieha?
Deti súťažia podľa kalendára súťaže zverejnenom na webe a FB Detskej tour, vždy po kategóriách od najmladších po najstarších. Cyklistický okruh je väčšinou nenáročný (lúka, ihrisko, lesná cesta) a malým cyklistom môžete fandiť priamo pri trati. Počas súťaže prebieha aj kultúrny program a iné doprovodné akcie. Štarovné je zdarma pre najmenšie deti, ostatní štartovné 3 €.

Súťaž rodičov
Od roku 2018 prebieha na Detskej tour Petra Sagana aj súťaž pre rodičov mladých cyklistov. Prihlasovanie počas registrácie.

 

Je nám potešením, že Vám môžeme predstaviť novú sériu cyklistického podujatia Detská tour Petra Sagana. Riaditeľom  podujatia je Peter Zánický- mládežnícky tréner Petra Sagana.

„Som rád, že Peter bez váhania svoje meno vložil do tejto súťaže. Od Detskej tour Petra Sagana si sľubujeme početnú účasť mladých cyklistov a to predovšetkým z radu hobíkov, teda nielen  výkonnostných cyklistov, ktorí už fungujú v cyklistických kluboch. Peťo Sagan vyháňa na bicykle všetky vekové skupiny, my sa chceme zamerať na deti od 3 do 14 rokov. Detská tour bude väčšinou súčasťou  seriálu horských cyklo maratónov Slovak XCM tour a tak si v jeden deň môžu na svojich tratiach zasúťažiť nielen deti, ale aj rodičia. Na podujatí bude množstvo výstavných stánkov a pripravujeme aj detské divadelné predstavenia.  Detská tour Petra Sagana by mala byť proste príjemným celodňovým podujatím pre rodiny s deťmi  – predstavil svoju víziu Peter Zánický.

Všetci účastníci sa môžu tešiť na  účastnícke listy s podpisom Petra Sagana!! Najlepší v kategóriách dostanú poháre a medaile Petra Sagana. Ďalšie prekvapenia pre Vás pripravujú jednotliví organizátori série Detskej tour Petra Sagana!! Tešíme sa na Vašu účasť.

Hlavným partnerom podujatia je Slovenská sporiteľňa.

Bicyklovanie je zábava.


Dobrovoľníci na Detskej Tour Petra Sagana 2017 podľa zákona č.440/2015 Z.z v registri v Informačnom systéme športu

Michal Randa, Pavol Zánický, Kristína Pekarová, Zuzana Jamečná, Peter Juríček, Ivan Dobiš, Dominika Kumančíková, Eva Dubravková, Martina Žovincová, Patrícia Dratnalová, Iveta Stehlíková, Romana Uškovitsová, Milena Stranská, Eva Pekarová, Andrea Stehlíková, Pavol Stehlík, Renáta Taldíková, Martina Tužinčinová, Mária Baricová, Tibor Barica, Vladimíra Kenderová, Katarína Zánická, Anton Hanza, Jozef Pekara, Peter Závodský, Ľubomír Kosper, Miloš Hulín, Nikola Galovičová, Roman Čulík, Marcela Fodreková, Tomáš Ďutka, Viera Zánická, Viliam Zánický, Silvia Zánická, Mária Pápežová, Peter Zánický, Pavol Pápež, Radoslav Vanko, Lucia Ingeliová, Alexandra ZánickáTop