Keď sa počasie nad nami zľutovalo

7.kolo Detská Tour Petra Sagana Topoľčianky

 

V sobotu to ešte nevyzeralo, žeby v dostihovom areáli sa mali konať cyklistické preteky. Veď dokonca aj obľúbený cyklomaratón Topolčianky museli organizátori pre lokálne búrky a nezjazdnú trať zrušiť.

Nedeľa ráno  však vliala nádej. Aj keď trať nepreschla a organizátori sa museli presunúť priamo z dostihovej dráhy na trať k pumtracku a futbalovému ihrisku, bolo rozhodnuté dnes sa na Detskej Tour Petra Sagana súťažiť bude. Na najkritickejšie miesta spoluorganizátori z ŠK Topolčianky naviezli piliny a nová trať vôbec nestratila na atraktivite, skôr naopak.

Kategória Baby súťažila na neďalekom škvárovom ovále a ich odmernou bola v cieli účastnícka medaila.

Kategória Mikro ešte nesúťažila na obľúbenom pumtracku, ale aj tak členitá trať dala cyklistom poriadne zabrať. Medzi dievčatami zvíťazila Ella Trochanová, ktorá uhájila tesný náskok pred maďarskou pretekárkou. Medzi chlapcami sme spoznali premiérového víťaza a to Lea Horvátha z maďarskeho tímu Ujbuda Superior.

V Mili dievčatá zvíťazila z minútovým náskokom Sofia Matiesková a potvrdila líderskú pozíciu v celkovom poradí seriálu. Krásny súboj zviedli u chlapcov dvaja cyklisti z Cyklistickej Tour a dvaja maďarskí cyklisti. Nakoniec ruky nad hlavu mohol po náročnom boji zdvihnúť  Kristián Ďurec.

Pri neúčasti Alexandri Kadlecovej v kategórií Mini dievčatá mohli o víťazstvo bojovať ďalšie cyklisti, ktoré už súťažili na veľkom okruhu. Podarilo sa to Dohňančanke  Karolíne Hajdúchovej. Na víťazstvo ešte z prvého kola nadviazal Richard Ondák, ktorý od druhého kola jazdil osamotený na čele súťaže. Mladšia žiačka Vanesa Šatková uhájila nepatrný náskok pred druhou Luckou Hudokovou . Preteky vyšli Michalovi Šichtovi, ktorý aktívnou jazdou striasol pretekárov CyS Akadémie Petra Sagana na čele s aktuálnym Majstrom Slovenska Tadeášom Cesnekom. K celkovému víťazstvu v sérií má našliapnuté Terézia Ciriaková, ktorá opäť pretavila svoj štart na zlatú medailu. Krásny súboj sme videli u starších žiakov, kde zraneného Matúša Lipničana nahradil český pretekár Ondřej Horák, ktorý porazil výborne jazdiaceho Jána Vierika.

Medzi ženami zvíťazila Martina Šichtová, ktorá sa mohla rovnať výkonnosťou aj s mužmi. Tam pre zmenu zvíťazil jej manžel Peter Šichta.

Detská Tour Petra Sagana pokračuje 8. septembra v Nitre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.Top