2. kolo – Šamorín – propozície

Organizátor a usporiadateľ:
Cyklistická Detská Tour, Sportinstitut s.r.o., Slovenský zväz cyklistiky, x-bionic® sphere 

Dátum konania súťaže
1.mája 2019 /streda/

Presné miesto štartu a cieľa
x-bionic® sphere, Dubová 33, 931 01 Šamorín
GPS súradnice:  N 48°01.320′ E 17°17.765′

Mapka areálu

Trate
Dĺžka a náročnosť trate podľa kategórií a súťažného poriadku Detskej Tour.
Súťaž bude prebiehať na trávnatých a spevnených cestách parku.   

Čas štartu
Kategória Baby štart 10.30 hod. ostatné kategórie následne až po starších žiakov.

Miesto a čas prezentácie: x-bionic® equestor sphere – RESPECT Arena (pod hlavnou tribúnou)
30.apríla  17.00h – 18.30h
1.mája  08.00h – 10.00h     

Prihlásenie
Cez online prihlasovací systém, ktorý nájdete na http://2kolo-detskatour-petrasagana.mtbiker.sk/
Prihlásiť sa na súťaž je možné aj v deň konania podujatia na prezentácií, nutné je však prísť s dostatočným predstihom.

DTPS štartuje s čipmi a s nevratnými štartovnými číslami, ktoré budú na prezentácií vydávané vzostupne bez ohľadu na kategórie. Radenie do štartovacieho koridoru sa postupuje podľa štartových čísiel ( rozhoduje čas fyzickej prezentácie, nie výkonnosť ani online prihlásenie) a to vo všetkých kategóriách okrem nesúťažnej kategórie Baby. V kategórií Baby budeme radiť deti podľa vlastného posúdenia rodičov (skúsenejšie deti dopredu) prípadne rozhodnutia rozhodcov. Prednostné radenie na štart podľa súťažného poriadku www.detskatour.sk

Na prezentácií nie je možné vyzdvihnúť štartové číslo pre iných pretekárov (len zákonný zástupca). V prípade, že štartové čísla vyberá tréner jedného klubu musí sa preukázať oprávnený licenciami SZC (nutnosť preukázania sa rovnakým klubom) prípadne kartičkami poistenca štartujúcich.

Online prihlásenie nemá priamy súvis s prideleným štartovým číslom. Žiadame však účastníkov, aby využívali online prihlasovací formulár, aby tak urýchlili tak samotnú prezentáciu v mieste konania súťaže.  Pokiaľ nasadený cyklista z priebežného poradia nie je online prihlásený na štart nebude postavený prednostne.

Kategórie

Baby   2015 a viac
Mikro   2013– 2014
Mili   2011– 2012
Mini   2009– 2010
Mladší Žiaci-čky   2007– 2008
Starší Žiaci-čky   2005– 2006

Každá kategória je súťažou chlapcov a dievčat. Vyhlasovaná je každá kategória zvlášť. Vyhlasovať a oceňovať budeme 3 najlepších vo všetkých súťažných kategóriách v celkovom poradí súťaže 2018.

Program
Počas celého podujatia bude pripravený pre účastníkov aj kultúrny program, ktorý zabezpečuje organizátor a spoluorganizátor podujatia ako pumptrack, nafukovacie atrakcie, Strider zónu, maľovanie na tvár, divadlo, program partnerov súťaže atď. Na podujatí bude aj špičkový lektor na pumptracku Filip Polc.

Už od utorkového popoludnia budú pre všetkých navšteníkov Detskej tour Petra Sagana pripravené cyklopremietania v Tuli® cinema, Meet & Greet a autogramiáda so známymi cyklistami, sprístupnená bude prekážková dráha zo sobotného vyraďovacieho preteku MTB, skákací hrad, lezecká stena či let balónom.

Štartovné
0 €  kategória baby
2 €  kategória mikro až starší žiaci

Ceny
Každý účastník obdrží účastnícky list (diplom) respektíve plagát s podpisom Petra Sagana.
Kategória Baby je nesúťažná, ceny obdržia všetci účastníci
Kategória mikro až starší žiaci prví traja v každej kategórií plaketa a medaile Petra Sagana.

Bodovanie Detskej tour
Bodovanie DTPS pre rok 2019. V každom kole série boduje prvých 15 pretekárov. Pretekár na prvom mieste vždy získava 20 bodov, ďalej zostupne druhý v poradí 14, tretí 13 až po pätnásteho pretekára v poradí, ktorý získa 1 bod. V prípade, že v kategórií štartuje 35 a viac súťažiacich tak boduje prvých 25 pretekárov. Pretekár na prvom mieste vždy získava 30 bodov, ďalej zostupne druhý v poradí 24, tretí 23  až po dvadsiateho piateho pretekára v poradí, ktorý získa 1 bod. V prípade, že v kategórií štartuje 50 a viac súťažiacich tak boduje prvých 35 pretekárov. Pretekár na prvom mieste vždy získava 40 bodov, ďalej zostupne druhý v poradí 34, tretí 33 až po tridsiateho piateho pretekára v poradí, ktorý získa 1 bod.  Pre rok 2019 získava bonusový 1 bod každý cyklista, ktorý príde do cieľa a to aj v prípade straty 1, či viacerých kôl na víťaza.  Do konečného bodovania sa započítava 7 najlepších výsledkov (pri účasti na všetkých kolách DTPS sa nezapočítavajú kolá, kde účastník získal najmenej respektíve žiadne body). Pri rovnosti bodov rozhoduje v záverečnom poradí : a/ lepší počet vyšších umiestnení b/ nižší vek pretekára.

Trate Detskej tour
Trate pre DTPS pre rok 2019 sú doporučené nasledovne pre dané kategórie : a/ Baby, asfalt rovina, doporučená dĺžka trate / čas : 1 – 2 minúty b/ Mikro, terén rovina, doporučená dĺžka trate / čas : 5 – 10 minút c/ Mili, terén rovina, doporučená dĺžka trate / čas : 10 – 15minút d/ Mini, technický terén, doporučená dĺžka trate / čas : 15 – 20 minút e/ Mladší žiaci, technický terén, doporučená dĺžka trate / čas : 20 – 25 minút f/ Starší žiaci, technický terén, doporučená dĺžka trate / čas : 25 – 35 minút.

Podmienky účasti
Pretekári v týchto kategóriách môžu štartovať len s písomným súhlasom zákonného zástupcu, ktorí bude na svojho zverenca dohliadať počas konania celého podujatia.
Pre kategórie “Baby” je dovolené používať aj odrážadlá, trojkolky alebo kolobežky. Pre ostatné kategórie sa doporučuje horský bicykel, ale zároveň sa zakazujú cyklokrosové bicykle. Cyklistická prilba je povinná.

Iné

  1. Detská tour sa uskutoční za každého počasia – za extrémneho počasia si organizátor vyhradzuje právo na zmenu prípadne zrušenie súťaže. Sledujte informácie na www.detskatour.sk
  2. Každý účastník štartuje na vlastnú zodpovednosť
  3. Deťom odporúčame lekársku prehliadku
  4. Poriadateľ neručí za škody na zdraví a majetku, ktoré vzniknú účastníkom v súvislosti so súťažou, podujatie je však poistené.
  5. Pre súťaž je povolený horský bicykel v dobrom technickom stave (kategória baby aj odrážadlá, trojkolky)
  6. Súťaž sa riadi týmito pravidlami prípadne ak nie je vyššie uvedené, tak súťažným poriadkom Detskej tour viď https://detskatour.sk/sutazny-poriadok/
  7. Počas oficiálneho tréningu v čase od 9.00h do 10.15h je možné pohybovať sa na trati len cyklistom so štartovým číslom. Prosíme rodičov a divákov, aby sa pohybovali mimo vyznačenej trate

Sprievodná akcia:
BIKE OPEN FEST (27. 4. – 1. 5.)
Festival pre všetkých fanúšikov cyklistiky!

Počas Bike Open Fest sa bude pretekať na 3 krosových tratiach s dĺžkou 50 km, 33 km a 18 km. Pre rodiny s deťmi bude pripravená nenáročná rodinná cykloštafeta. Trasy všetkých tratí vedú v okolí Dunaja v nádhernom prostredí lúk a lesov.

Ďalej budú pripravené Meet & Greet (napríklad s Petrom Velitsom), skákací hrad, lezecká stena, športové trenažéry za účasti športovcov a členov Slovenského Olympijského výboru. V sobotu večer chystáme MTB Eliminátor za umelého osvetlenia a na nešportovcov čaká hudobný večer alebo film Avengers. Pre držiteľov X-CARD budú počas podujatia zadarmo dostupné cyklopremietania v Tuli® Cinema (napr. Pád legendy alebo Chasing Legends) a servis bicyklov.

Viac informácií na: bikeopenfest.sk

Ubytovanie

Využite možnosť zvýhodneného ubytovania priamo v centre diania BIKE OPEN FEST 2019, zarezervujte si ubytovanie v X-BIONIC® HOTEL pomocou promokódu BOF2019 a získajte zvýhodnené ceny na ubytovanie formou pobytových balíčkov.

Viac info o pobytových balíčkoch nájdete tu: https://www.bikeopenfest.sk/x-bionic%C2%AE-sphere/pobytovy-balicek/

Rezervácia ubytovania počas Bike Open Fest tu: hotel@x-bionicsphere.com

One Reply to “2. kolo – Šamorín – propozície”

  1. Dobrý deň, v Rimavskej Sobote bola ako posledná aj súťaž rodičov. Nemal som tam bicykel tak som sa nezúčastnil. V Šamoríne bude tiež? Nenašiel som to v propozíciách ani R.S. ani v Šamorine. Je to dobrá zábava aj pre deti ,povzbudzovať rodičov. Som od Prešova. Ďakujem za odpoveď. Váš fanúšik Fero Jurčišin.

    Ano bude aj sutaz rodicov. Písali sme o tom na FB Detskej Tour Petra Sagana.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.Top