Trnavská premiéra Detskej tour Petra Sagana

Po prázdninovej prestávke sa roztočili kolesá bicyklov a odrážadiel pod nohami našich detských pretekárov v Bernolákovom sade v Trnave. Premiéra Detskej Tour Petra Sagana v slovenskom Ríme dopadla výborne. Krásne počasie, množstvo detí aj ich povzbudzovateľov, krásne prostredie mestského parku, zábava, pohoda, no aj obdivuhodné výkony na trati.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Necelá 600-ka súťažiacich si mohla vyskúšať svoje schopnosti na okruhu, ktorý mal pre každého niečo. Terén, zjazdy, výšľapy, asfaltovú rovinku aj technické pasáže. To samozrejme organizátori odstupňovali podľa vekových kategórií. Takže kým nesúťažná kategória baby zažila krásnu rovinku, mladší a starší žiaci už museli zdolávať aj strmý nájazd k hradbám, ktorý niekedy slúžil ako ochrana pred dobyvateľmi. Naše deti však rozhodne nezastavil. Chybičkou bol snáď len kratší okruh pre kategóriu mikro, keď sa niektorí cyklisti obiehali o celé kolo.

Pre víťazstvo si v Trnave došiel v kategórii starších žiakov suverénne Dávid Manzat z Cyklistickej Tour, ktorého doplnila žilinčanka Terézia Ciriaková medzi staršími žiačkami. Prvý stupeň si spomedzi mladších žiačok vybojovala Vanesa Šatková a v rovnakej chlapčenskej kategórii zvíťazil český cyklista Jakub Mušálek. Najrýchlejší spomedzi mini dievčat a mini chlapcov boli Lucka HudokováTomáš Matej. S traťou sa najlepšie vysporiadala Sofia Matiesková v kategórii mili dievčat a Adam Šalanda z kategórie mili chlapci. „Najmladšiu“ súťažnú kategóriu, mikro, ovládli Patrícia Pčolová a Lukáš Mašura.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Perličkou na záver bola jazda rodičov, kde si viacerí svoje role vymenili a nádejní cyklisti mohli povzbudiť svoje vzory počas rodičovskej jazdy. Aj tu poznáme víťazov, Petra GregušaPavlínu Mušálkovú. Celkovo si trať vyskúšalo 40 dospelých.

Obdiv a uznanie nepatrí len víťazom, zaslúži si ho každý, kto sa 16. septembra 2018 postavil na trať. A takisto ďakujeme rodičom, ktorí sú ochotní pre svoje deti pripraviť takéto zážitky, podporiť ich a povzbudiť, aj keď ich ratolesť obsadila pozície v závere výsledkovej listiny a bicykluje sa pre radosť. Sme vďační, že máme na Slovensku stále viac rodín, ktoré tento zdravý pohyb baví. V tomto roku máme pred sebou ešte jednu príležitosť užiť si spoločný víkend, už 22. septembra na finálovom kole v Topoľčiankach. Všetci ste vítaní.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.Top