Detská Tour Petra Sagana pri Liptovskej Mare

Po prvý krát netradične na brehu Liptovskej Mare a to pri Marine Liptov odštartovalo už tohtoročné piate cyklistické zápolenie na Detskej Tour Petra Sagana. Necelý dvojkilometrový okruh v teple poriadne preveril mladých cyklistov. A aby to mali starší žiaci ako najstaršia kategória trošku náročnejšie, tak počas pretekov im výdatne spŕchlo, čo im poriadne rozblatilo trať.  Keďže termínovou konkurenciou podujatia bol aj Medzinárodný deň detí, tentoraz sa na štart postavilo „len“ necelá štyristovka cyklistov.

V kategórií mikro dievčatá sa víťazstva dočkala košičanka Patrícia Pčolová a to presne s rovnakým 8 sekundovým náskokom ako tomu bolo v rovnakej kategórií chlapcov, kde zvíťazil Šimon Ďurina. Šprintovalo sa o víťazstvo v kategórií mili dievčatá, kde o koleso zvíťazila Nela Jezbergerová z CK Olympik Trnava. Víťazstvo medzi chlapcami si zopakoval po Spišskom Hrhove aj Štefan Szöllös pred rovnakým súperom Oliverom Samákom. Hudoková Lucka z Dubnice nad Váhom kraľuje v kategórií mini dievčatá. Výborne šliapal do pedálov aj Michal Šichta, ktorý má tento rok bilanciu čo štart to víťazstvo. Nemal to však na Liptove vôbec jednoduché a bojovať o zlatú medailu musel až do konca kategórie mini chlapci. Dobrú formu v poslednej dobe preukazuje Silvia Šichtová z Cyklistickej Tour, ktorá opäť zvíťazila medzi mladšími žiačkami. Absenciu priebežného lídra Jakuba Mušáleka využil v premiérove víťazstvo Martin Kadúc z Cys Akadémia Petra Sagana a to v kategórií mladších žiakov. V sezóne sa rozbieha aj Nina Urbanová, ktorá nedala svojim rovesníčkam v kategórií starších žiačiek šancu. Scenár ako cez“ kopirák“ z predchádzajúcich kôl sa zopakoval opäť aj na Liptove v záverečnej kategórie starších žiakov. Hneď po štarte sa odpútala do čela klubová dvojička Dávid Manzát a Matúš Lipničan. V záverečnom šprinte bol rýchlejší opäť Dávid, ktorý vyhral všetky kola tohtoročnej Tour.

Detská Tour Petra Sagana pokračuje 17. Júna v Kežmarku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.Top