Napínavé súboje na Detskej Tour Petra Sagana

Tohtoročná Detská Tour začínala už koncom marca na teplejšom juhu, neskôr sa presťahovala  aj na sever. Uplynulú nedeľu však Tour zavítala prvý krát aj na východ Slovenska a to presnejšie po druhý krát do Spišského Hrhova. Z jednej strany Vysoké Tatry, z opačnej  Spišský hrad a krásny park pri novobarokovom kaštieli v Spišskom Hrhove, ktorý  postavil  uhorský rod Csakyovcov bol dejiskom populárnej Detskej Tour Petra Sagana.

Predpovede počasia na nedeľu neveštili nič dobré, ale presne tak ako minulý rok sa búrka a dážď točili okolo Levoče a na trať v Hrhove nakoniec nespadla jediná kvapka.  Sobotné slniečko presušilo trať a tak sa súťažilo na rýchlom a nie veľmi technicky náročnom okruhu. V starších kategóriách sme videli „vláčiky“ ale nakoniec si v niektorých kategóriách dokázali víťazi aj tak vypracovať veľký náskok.  Český cyklista Sebastian Pňovský zvíťazil s kategórií Mini s minútovým náskokom. Ešte výraznejší náskok si dokázala vytvoriť Ella Trochanová v kategórií Mini dievčatá a to na trati, ktorú zvládla hlboko pod 5 minút. Systémom štart – cieľ zvíťazila aj staršia žiačka Silvia Šichtová. Zaujímavá situácia sa udiala v mladších žiakoch, kde sa vytvorila početná vedúca skupina, kde najväčším favoritom bol Michal Šichta. Ten však v druhom kole odtrhol pedál. Pre väčšinu automaticky koniec súťaže, Michal však na jednej nohe „dokrútil“ celé kolo, kde mu pedál opäť namontovali. Stálo ho to veľa času a prepad na 13. miesto. Michal však so srdcom bojovníka nič nevzdal a najrýchlejšími ďalšími kolami sa prepracoval až na bronzový stupienok. Víťazstvo v tejto kategórií vybojoval  Jakub Mikuš. Veľmi napínavé to bolo v najmladšej chlapčenskej kategórií Mikro, kde Šimon Bielik zvíťazil len o necelú jednu sekundu pre Lučenčanom Jakubom Pavkom. Sofia Matiesková získava jednu trofej za druhou, aj keď v Spišskom Hrhove jej dobre sekundovala strieborná Nela Mikušová. Krásny súboj zviedli v kategórií Mikro chlapci Milan Húsenica a Richard Ondák.  Víťazstvo zo Žiliny obhájil prvý menovaný pretekár z ŠK Topoľčianky. Alexandra Kadlecová nemá pokoriteľku ani po 4 kole Tour a presvedčivo zvíťazila. Medzi mladšími žiačkami vyhrala Lucia Hudoková, ktorá zvládla rovnocenný boj aj s najlepšou staršou žiačkou (mladšie a staršie žiačky štartovali spolu). Starší žiaci bojovali do posledných metrov a víťazstvo uhájil Matúš Lipničan pred tohtoročným nováčikom na  Tour Jánom Vierikom. Medzi  rodičmi zvíťazil Tomáš Čermák a Martina  Šichtová.

Detská Tour Petra Sagana pokračuje 5. kolom 16. júna v Novej Dubnici.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.Top