Finále Detskej Tour Petra Sagana v Topoľčiankach

Na dostihovej dráhe v Topolčiankach sa posledný krát tento rok zišli  cyklisti na finálovom kole Detskej Tour Petra Sagana.  Predpoveď počasia nebola priaznivá, okrem výrazného ochladenia bol predpovedaný aj výdatný dážď.  Istotne to odradilo niektorých rodičov od účasti mladých cyklistov, veď na štarte sa tento krát prezentovalo len niečo cez 300 cyklistov.  Tí čo prišli však nakoniec okrem tréningu vôbec nezmokli. Ako náhle sa súťaž odštartovala bolo bez kvapky dažďa a ani samotná trať neostala podmočená.

Kategóriu Baby čakala trávnatá rovinka pred tribúnou. V tejto nesúťažnej kategórií  bolo vidieť úsmev a radosť na bicyklíkoch, či odrážadlách. Chlapci a dievčatá do 5 rokov si s chuti zasúťažili.

V ostatných kategóriách už išlo aj o celkové poradie v celom seriáli. Košičanka Paťka Pčolová sa pravidelne objavuje na stupňoch víťazov a zvíťazila aj tentoraz na technicky menej náročnej trati. Zaslúžené získala aj žltý dres ako najlepšia v kategórií Mikro dievčatá. U chlapcov s veľkým náskokom zvíťazil Žilinčan Lukáš Mašura z Cyklistickej Tour. Na celkové víťazstvo mu to však nestačilo, keďže lepší súčet bodov v seriáli získal Šimon Ďurina. Lukáš sa musel uspokojiť zo zeleným dresom za druhé miesto v konečnom hodnotení.

Silová trať u Mili dievčat najviac sedela Ninke Rafajovej z CK MŠK Kežmarok, ktorá „nadelila“ druhej pretekárke viac ako pol minútu. Dnes druhá Sofia Matiesková z Velosvet Cycling Team Prievidza sa však môže tešiť zo žltého dresu. U Mili chlapcov všetky trofeje putovali po peknom súboji do zahraničia a ta najcennejšia zásluhou Adama Šalandu do Českej republiky.  Ani 9. miesto  Štefana Szollosa v pretekoch nezabránilo tomu, aby si neudržal vedúcu pozíciu v celkovom poradí.

Kategória Mini sa už vydala aj na technickú časť v lesíku a na pumtracku.  Z veľkým náskokom v Topolčiankach, ale aj celkovo zvíťazila pretekárka CK Epic Dohňany Lucka Hudoková. U chlapcov sa v prvom kole vytvorila vedúca  trojčlenná skupina a až v druhej polovici na pumtracku pretekov za z nej odpútal víťaz a držiteľ žltého dresu Matej Tomáš.

Mladšie žiačky štartovovali spolu so staršími žiačkami a hneď sa vykrištalizovala 4 členná vedúca skupina. Najviac síl medzi tými mladšími mala v záverečnom šprinte Vanesa Šatková z Dubnice. U starších dievčat bola najrýchlejšia Linda Paulechová z Novomestského Superbikeru, no ale ani to nestačilo na celkové víťazstvo. To si odnáša Žilinčanka Nina Urbanová, ktorá získala najviac bodov.

U mladších žiakov sa na čele pretekov „usadili“ dvaja Jakubovia a to Mušálek a Husár. Nakoniec zvíťazil „žltý“ český cyklista, ale Jakub Husár dnes poriadne „hrýzol“ až do cieľa.

U starších žiakov vo  všetkých 9 kolách zvíťazil Dávid Manzát z Cyklistickej Tour, ale počas celej súťaže mu výborne sekundoval jeho klubový kolega Matúš Lipničan.  Aj v Topoľčiankach rozhodol až záverečný cieľový finiš.

Tohtoročné edícia Detskej Tour Petra Sagana je u konca. Organizátori opäť zaznamenali nárast cyklistov a cyklistiek a to nielen v kvantite, ale aj zásluhou účasti zahraničných cyklistov aj v kvalite štartového poľa. Podujatie sa darí udržovať na patričnej úrovni hlavne zásluhou celoročných partnerov Detskej Tour Petra Sagana.

Taktiež každý spoluorganizátor v mieste konania súťaže odviedol množstvo dobrovoľníckej práce a bez nich by to taktiež nešlo. Detská Tour je jedna veľká cyklistická rodina J

Tešíme sa na budúcoročný 6. ročník Detskej Tour Petra Sagana. Veď BICYKLOVAŤ JE ZÁBAVA!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.Top