Detská tour Petra Sagana – Svit – report

Už po 6 krát mala Detská tour zastávku po Slovensku a tentoraz priamo s výhľadom na Vysoké Tatry a to v meste Svit. Od piatku až do nedele bol Svit istotne najcyklistickejším mestom Slovenska, veď okrem horského etapového preteku Horal, tu svoje zázemie mal aj slovenský pohár MTB a v neposlednom rade naša DETSKÁ  TOUR. Počas troch dní viac ako 1000 cyklistov!!

Najmilšou kategóriu je vždy kategória baby. Simonka je snáď náš najmladší účastník celej Tour?!

svit
Vo Svite bolo nielen horúco, ale aj poriadne husto, veď sa na Detskej tour zaprezentovalo viac ako 350 cyklistov. K tomu špaliere rodičov, divákov… ako na ozajstnej Tour.
A to som niektoré cyklistky videl dvakrát   🙂

svit-2

V starších kategóriách bol od štartu súboj na ostrie noža, ale stále v pravidlách fair play.
Najstarší cyklisti už vymenili menej náročnú luku za technický les a trať, ktorú pripravili organizátori sa musela páčiť.