Detská Tour Petra Sagana na hrade

Po troch rokoch čakania sa dočkali Tour Petra Sagana aj kežmarskí nadšenci cyklistiky. A úlohy sa zhostili naozaj výborne! Na podujatí sa podieľali množstvo dobrovoľníkov a nadšencov z miestneho CK MŠK Kežmarok za čo im patrí poďakovanie. Zázemie súťaže bolo vytvorené priamo na nádvorí kežmarského hradu. Súťaž prebiehala v priľahlom parku a na „mačacích“ hradných kockách. Súťaž sprevádzalo síce netradičných 10 stupňov (ale bez dažďa), ale ani to neodradilo necelú 400-ku účastníkov, aby pricestovali z celého Slovenska (ale aj Česka, Talianska a Maďarska) do mesta pod Tatrami.

DSC_2051

Okruh v dĺžke 1300 metrov nemal výrazne stúpania či zjazdy, ale aj tak trať patrila medzi technicky náročnejšie a to zásluhou množstva zákrut a nutnosti častej zmeny tempa. Kategória Baby to mala tento krát do mierneho kopca, ale najmenší cyklisti to zvládli bravúrne.

V ďalších kategóriách už išlo o body a dostať sa do bodovaného rebríčku už tento rok na Tour vôbec nie je vôbec jednoduché. Veď v najsilnejších kategóriách mikro, mili a mini často vidíme na štarte aj šesťdesiat a viac cyklistov.

DSC_1815

V najmladšej kategórií Mikro chlapci prekvapivo vyfúkol víťazstvo maďarskému bikerovi Danielovi Szilasimu Kristián Ďurec. Prvé tohtoročné víťazstvo si odniesla u dievčat v tejto kategórií Sofia Matiesková. V najsilnejšej obsadenej kategórií mili chlapci (72 na štarte) sa najlepšie darilo českému cyklistovi Adamovi Maliňákovi, ktorý sa „rozbieha“  k vynikajúcim výkonom a kým v úvode pretekov sa držal na bronzovej pozícií, v druhej polovici pretekov deklasoval konkurenciu skoro pol minútovým náskokom. Alexandra Kadlecová má bilanciu – čo štart to víťazstvo, čo potvrdila aj v Kežmarku, aj keď súperky jej dýchali na chrbát a nezvíťazila už tak s dominantným náskokom ako na predchádzajúcich kolách. V kategórií mini chlapci opäť nezmenené poradie Jakub Mušálek – Michal Šichta a títo šikovní chlapci dosahovali v jednotlivých kolách časy dokonca zrovnateľné ako v kategórií mladších žiakov!! U dievčat najrýchlejšie do pedálov šliapala Vanesa Šatková. Z Kežmarku si premiérové víťazstvo odnáša aj  mladší žiak Matúš Lipničan. Sofia Ungerová bola najrýchlejšia na 5 kolách u mladších dievčat a ako jediná sa dostala výsledným časom pod hranicu 18 minút. Prekvapivo do Kežmarku docestovali len tri staršie žiačky a zvíťazila Alexandra Šaríková. U chlapcov už bola konkurencia početnejšia a víťazstvo z Banskej Bystrice si zopakoval Denis Bartek.

Detská tour Petra Sagana má prestávku a najbližšie sa uskutoční 13. augusta vo Svite, kedy bude súčasťou Majstrovstiev Európy v MTB maratóne dospelých.