Detská Tour Petra Sagana sa zapojí do projektu BIKE FOR EUROPE

Bike for Europe je cezhraničná jazda na bicykli, ktorej cieľom je podporovať zdravý a aktívny životný štýl, sociálne začlenenie prostredníctvom športu a pohybových aktivít, ako aj používanie bicykla ako trvalo udržateľného dopravného prostriedku. Organizuje ju Medzinárodná asociácia športu a kultúry /ISCA/ v rámci svojho programu Now We MOVE, prostredníctvom ktorého chce zapojiť do roku 2020 do športu a pohybových aktivít viac ako 100 miliónov Európanov.

Z holandského mesta Drenthe a gréckeho mesta Solún vyštartovali  1. septembra 2018 dva tímy amatérskych cyklistov, aby sa 22. septembra stretli vo Viedni na oficiálnom otvorení Európskeho týždňa športu.  Zavítajú do 11 krajín, vrátane Slovenska. V Bratislave privítame 20. septembra tím, ktorý zo Solúna absolvuje trasu dlhú  1 750 km cez Sofiu, Belehrad, Timisoáru a Budapešť.

Jazda Bike for Europe nie je obmedzená iba pre členov dvoch tímov, každý priaznivec cyklistiky má veľa príležitosti zapojiť sa a stať sa súčasťou tohto podujatia a Európského týždňa športu. Cyklisti môžu podporiť obidva tímy na ich trase zo severu a juhu Európy do Viedne, ale môžu v tomto období zorganizovať ďalšie, podporné podujatia a zaregistrovať ich na oficiálnej stránke Bike for Europe. Môžu to byť tradičné cyklistické podujatia, cyklistické dielne, vystúpenia BMX, atď. Dôležité je, aby motivovali komunity a jednotlivcov k pravidelnému pohybu na bicykli.

Významnou súčasťou kampane je výzva pre všetkých Európanov, aby sa pri tejto príležitosti ešte viac zomkli a urobili niečo pre seba, ale aj pre tých čo to najviac potrebujú. Pod názvom Donate Your Kilometers / Daruj svoje kilometre môže každý Európan absolvované kilometre na bicykli do konca Bike for Europe pridať na spoločné európske konto. Konečnou métou je dosiahnuť 3 000 000 cyklistických kilometrov. Keď sa to podarí, organizátori venujú 100 bicyklov vybraným mimovládnym organizáciám, ktoré sa špecializujú na prácu s utečencami a ľuďmi v núdzi. Od vyhlásenia sa pripájajú aj Slováci.

Viac informácií na https://nowwebike.nowwemove.com/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.Top