1. kolo – LUČENEC – propozície

Organizátor a usporiadateľ
Cyklistická Detská tour, Občianske združenie NovoCK  Lučenec, Mesto Lučenec , ZŠ Štefánika Lučenec.

Dátum konania súťaže
1. apríla 2017 /sobota/

Presné miesto štartu a cieľa
Mestský park, ulica Boženy Nemcovej Lučenec, 48°19’38.6″N 19°39’21.4″E

Trate
Dĺžka a náročnosť trate podľa kategórií a súťažného poriadku Detskej tour.
Súťaž bude prebiehať v priestoroch areálu na trávnatom povrchu s minimálnym prevýšením.

Čas štartu
Kategória baby štart 10.30 hod. ostatné kategórie následne až po starších žiakov.

Miesto a čas prezentácie
Reštaurácia Biela Labuť Mestský park  
31.marca – 18.00h. – 19.00h
1. apríla – 8.30h  –   10.00h                             

 

Prihlásenie:
Cez online prihlasovací systém,ktorý nájdete na http://1kolo-detskatour-petrasagana.mtbiker.sk/
Prihlásiť sa na súťaž je možné aj v deň konania podujatia na prezentácií, nutné je však prísť s dostatočným predstihom.

DTPS štartuje s čipmi a s nevratnými štartovnými číslami, ktoré budú na prezentácií vydávané vzostupne bez ohľadu na kategórie. Radenie do štartovacieho koridoru sa postupuje podľa štartových čísiel ( rozhoduje čas fyzickej prezentácie, nie výkonnosť ani online prihlásenie) a to vo všetkých kategóriách okrem nesúťažnej kategórie Baby. V kategórií Baby budeme radiť deti podľa vlastného posúdenia rodičov (skúsenejšie deti dopredu) prípadne rozhodnutia rozhodcov.

Na prezentácií nie je možné vyzdvihnúť štartové číslo pre iných pretekárov (len zákonný zástupca). V prípade, že štartové čísla vyberá tréner jedného klubu musí sa preukázať oprávnený licenciami SZC (nutnosť preukázania sa rovnakým klubom) prípadne kartičkami poistenca štartujúcich.

Online prihlásenie nemá priamy súvis s prideleným štartovým číslom. Žiadame však účastníkov, aby využívali online prihlasovací formulár, aby tak urýchlili tak samotnú prezentáciu v mieste konania súťaže.

 

Kategórie:

Baby 2013 a viac
Mikro 2011– 2012
Mili 2009– 2010
Mini 2007– 2008
Mladší Žiaci-čky 2005– 2006
Starší Žiaci-čky 2003– 2004

Každá kategória je súťažou chlapcov a dievčat. Vyhlasovaná je každá kategória zvlášť.

PROGRAM:
Počas celého podujatia bude pripravený pre účastníkov aj kultúrnyprogram, ktorý zabezpečuje organizátor podujatia. 

Štartovné
0 €      kategória baby
2 €      kategória mikro až starší žiaci

Ceny
Každý účastník obdrží účastnícky list (diplom) respektíve plagát s podpisom Petra Sagana.
Kategória Baby je nesúťažná, ceny obdržia všetci účastníci
Kategória mikro až starší žiaci prví traja v každej kategórií plaketa a medaile Petra Sagana. 

Bodovanie Detskej tour
Bodovanie DTPS pre rok 2017. V každom kole série boduje prvých 15 pretekárov. Pretekár na prvom mieste vždy získava 20 bodov, ďalej zostupne druhý v poradí 14, tretí 13 až po pätnásteho pretekára v poradí, ktorý získa 1 bod. V prípade, že v kategórií štartuje 35 a viac súťažiacich tak boduje prvých 20 pretekárov. Pretekár na prvom mieste vždy získava 25 bodov, ďalej zostupne druhý v poradí 19, tretí 18 až po dvadsiateho pretekára v poradí, ktorý získa 1 bod. V prípade, že v kategórií štartuje 50 a viac súťažiacich tak boduje prvých 30 pretekárov. Pretekár na prvom mieste vždy získava 35 bodov, ďalej zostupne druhý v poradí 29, tretí 28 až po tridsiateho pretekára v poradí, ktorý získa 1 bod.

Trate Detskej tour
Trate pre DTPS pre rok 2017 sú doporučené nasledovne pre dané kategórie : a/ Baby, asfalt rovina, doporučená dĺžka trate / čas : 1 – 2 minúty b/ Mikro, terén rovina, doporučená dĺžka trate / čas : 5 – 10 minút c/ Mili, terén rovina, doporučená dĺžka trate / čas : 10 – 15minút d/ Mini, technický terén, doporučená dĺžka trate / čas : 15 – 20 minút e/ Mladší žiaci, technický terén, doporučená dĺžka trate / čas : 20 – 25 minút f/ Starší žiaci, technický terén, doporučená dĺžka trate / čas : 25 – 35 minút.

Podmienky účasti:
Pretekári v týchto kategóriách môžu štartovať len s písomným súhlasom zákonného zástupcu, ktorí bude na svojho zverenca dohliadať počas konania celého podujatia.
Pre kategórie „Baby“ je dovolené používať aj odrážadlá, trojkolky alebo kolobežky. Pre ostatné kategórie sa doporučuje horský bicykel, ale zároveň sa zakazujú cyklokrosové bicykle. Cyklistická prilba je povinná.

Ubytovanie:
Nájdete aj na http://www.agroinstitut.sk/index.php?start&t=skoliace-stredisko-lucenec

Iné

  1. Detská tour sa uskutoční za každého počasia – za extrémneho počasia si organizátor vyhradzuje právo na zmenu prípadne zrušenie súťaže. Sledujte informácie na www.detskatour.sk
  2. Každý účastník štartuje na vlastnú zodpovednosť
  3. Deťom odporúčame lekársku prehliadku
  4. Poriadateľ neručí za škody na zdraví a majetku, ktoré vzniknú účastníkom v súvislosti so súťažou
  5. Pre súťaž je povolený horský bicykel v dobrom technickom stave (kategória baby aj odrážadlá, trojkolky)
  6. Súťaž sa riadi týmito pravidlami prípadne ak nie je vyššie uvedené, tak súťažným poriadkom Detskej tour viď https://detskatour.sk/sutazny-poriadok/
  7. Mesto Lučenec ako vlastník a správca Mestského parku v Lučenci prosí všetkých účastníkov DTPS o dodržiavanie pravidiel slušného správania,  ochranu životného prostredia a  dodržiavanie čistoty a verejného poriadku v mieste konania preteku.
  8. Niečo o zaujímavostiach mesta Lučenec nájde na tomto linku: https://drive.google.com/file/d/0B20fersJCN3GSFhJNHpjWWN3cXM/view

 

Mapa parku:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.Top